Skvělé tipy

Jakou tiskárnu na doma?

Do domácnost cokoliv, jen ne laserovou tiskárnu… Podobné mýty jsou již dávno překonané, současná nabídka tiskáren je bohatá a najdete v ní nespočet modelů, které jsou pro využití „na doma“ jako stvořené. Ale na co se při výběru zaměřit? Držte se následujících doporučení a určitě nešlápnete vedle. Hodit se vám mohou v případě, že právě vybíráte tiskárnu do menší firmy. Rozdíl je v tom, že namísto fotek budete tisknout dokumenty, prezentace a tabulky.

Rychlost není rozhodující faktor

V kanceláři není času nazbyt, a proto je žádoucí, aby tiskárna zvládala co nejvíce stránek v co nejkratším čase. Doma panuje jiná situace, na dokumenty a fotografie si klidně počkáme o pár (desítek) sekund navíc.

Raději si ohlídejte spotřebu energie v tzv. stand-by režimu. Budete-li mít zařízení non-stop v sítí, sáhněte po tiskárně vyrobené po roce 2013. Od tohoto roku nesmí být spotřeba v klidovém režimu větší ne 0,5 W. Nařízení platí pro celou EU.

Laser, nebo inkoust?

Laserové tiskárny v minulosti uměly jen čenobílý tisk, ovšem ve vysoké kvalitě a velmi rychle. Proto nacházely uplatnění spíše v kancelářských podmínkách než v domácnostech. Inkoustovky kontrovaly barevným tiskem a nižší pořizovací cenou. Na druhou stranu se prodražil jejich provoz – náplně nebyly ani zdaleka tak levné jako dnes.

Jak se tedy rozhodnout? Inkoustovou tiskárnu volte v případě, že se chystáte tisknout fotografie a vyžadujete věrnější barvy. Z předražených provozních nákladů strach nemějte, levné tonery vám vítr v peněžence neudělají.

Před koupí se nezapomeňte informovat, zda si tiskárna rozumí i s tonery z druhovýroby. Kompatibilní tonery Canon či jiné značky vás budou stát mnohem méně než originály.

Pro tisk většího množství dokumentů je naopak jasnou volbou laserová tiskárna. K výhodám laserového tisku patří vyšší odolnost vůči otěru, což oceníte v momentě, kdy si v textu vyznačíte pasáž zvýrazňovačem.

Funkce, funkce, funkce

Při výběru tiskárny na domy rozhodně přihlédněte k množství funkcí. Respektive k těm, které využijete: oboustranný tisk, skenování, kopírování, možnost tisku z cloudu, Wi-Fi apod.

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.