Jakou tiskárnu na doma?

Do domácnost cokoliv, jen ne laserovou tiskárnu... Podobné mýty jsou již dávno překonané, současná nabídka tiskáren je bohatá a najdete v ní nespočet modelů, které jsou pro využití „na doma“ jako stvořené. Ale na co se při výběru zaměřit? Držte se následujících doporučení a určitě nešlápnete vedle. Hodit se vám mohou v případě, že právě vybíráte tiskárnu do menší firmy. Rozdíl je v tom, že namísto fotek budete tisknout dokumenty, prezentace a tabulky.

Rychlost není rozhodující faktor

V kanceláři není času nazbyt, a proto je žádoucí, aby tiskárna zvládala co nejvíce stránek v co nejkratším čase. Doma panuje jiná situace, na dokumenty a fotografie si klidně počkáme o pár (desítek) sekund navíc. Raději si ohlídejte spotřebu energie v tzv. stand-by režimu. Budete-li mít zařízení non-stop v sítí, sáhněte po tiskárně vyrobené po roce 2013. Od tohoto roku nesmí být spotřeba v klidovém režimu větší ne 0,5 W. Nařízení platí pro celou EU.

Laser, nebo inkoust?

Laserové tiskárny v minulosti uměly jen čenobílý tisk, ovšem ve vysoké kvalitě a velmi rychle. Proto nacházely uplatnění spíše v kancelářských podmínkách než v domácnostech. Inkoustovky kontrovaly barevným tiskem a nižší pořizovací cenou. Na druhou stranu se prodražil jejich provoz – náplně nebyly ani zdaleka tak levné jako dnes. Jak se tedy rozhodnout? Inkoustovou tiskárnu volte v případě, že se chystáte tisknout fotografie a vyžadujete věrnější barvy. Z předražených provozních nákladů strach nemějte, levné tonery vám vítr v peněžence neudělají. Před koupí se nezapomeňte informovat, zda si tiskárna rozumí i s tonery z druhovýroby. Kompatibilní tonery Canon či jiné značky vás budou stát mnohem méně než originály. Pro tisk většího množství dokumentů je naopak jasnou volbou laserová tiskárna. K výhodám laserového tisku patří vyšší odolnost vůči otěru, což oceníte v momentě, kdy si v textu vyznačíte pasáž zvýrazňovačem.

Funkce, funkce, funkce

Při výběru tiskárny na domy rozhodně přihlédněte k množství funkcí. Respektive k těm, které využijete: oboustranný tisk, skenování, kopírování, možnost tisku z cloudu, Wi-Fi apod.

Publikováno: 19. 07. 2019

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková