Dobrodružná dovolená v Maďarsku

Maďarsko jakožto země guláše a lázní je velice oblíbeným turistickým cílem, ostatně není se čemu divit, protože pro Českou republiku je snadno dostupné, a to jak automobilem, tak třeba i vlakem a autobusem. Maďarsko dále ještě láká na výborná vína, zajímavé sportovní atrakce i kvalitní kuchyni. V následujících řádcích vám prozradíme, jak byste mohli vyrazit, abyste neprohloupili. V první řadě myslete na ubytování v Maďarsku. Připraveny jsou lukrativní hotely i cenově přijatelné penziony. Samozřejmě nechybí ani rodinné apartmány. Záleží na vašich představách a preferencích.

Budapešť

Budapešť je hlavní město Maďarska a současně se jedná o místo světového dědictví. Ubytování v kraji Pest, kam Budapešť spadá, si můžete vybrat klidně i v lázeňských zařízeních. Ve volném čase tak využijete třeba lázeňské a léčebné procedury, které mají blahodárné účinky na lidský organismus. Budapešť je kosmopolitní a moderní metropole. Jestliže vás lákají historické stavby, určitě jich najdete celou řadu, protože samotné město se nachází na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. I ubytování v Budapešti se nese v některých částech v historickém duchu.

Szeged

Segedín je odvozený od slova Szeged, což je město rozprostírající se v jihovýchodní části Maďarska, kde na vás čeká obrovské množství kulturních pamětihodností. Zavítáte do Segedínského národního divadla, navštívíte tamní muzea i katedrálu Panny Marie.

Lázně Bükfürdö

V případě, že chcete jet za odpočinkem, nabízí se vám světově proslulé lázně Bükfürdö. Jedná se o populární lázeňskou lokalitu, která je v blízkosti rakouských hranic. Podívejte se na Hotely.cz, kde najdete zajímavé hotely po celém Maďarsku. Stačí si jen vybrat konkrétní zemi, kraj, případně oblast. Dokonce můžete vyhledávat podle konkrétního ubytovacího zařízení.

Publikováno: 16. 08. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Ema Nováková