5 způsobů, jak být v roce 2020 úspěšnější podnikatelkou

Pokud se vám loni v podnikání dařilo, neusínejte na vavřínech a snažte se ze všech sil, aby byly letošní výsledky ještě lepší. V opačném případě nepodléhejte splínu. Loňsky rok hoďte za hlavu. Co se stalo, nezměníte. Můžete však změnit věci budoucí. Zaměřte se na marketing a řiďte se následujícími tipy. Garantujeme vám, že váš byznys – bez ohledu na to, čím se zabýváte – poroste jako nikdy předtím.

1. Naslouchejte více zákazníkům

Ne nadarmo se říká „nás zákazník, náš pán“. Nevykládejte si to špatně, nemusíte po sobě nechat šlapat. Snažte se ale poslouchat, co po vás zákazníci vyžadují, a dopřejte jim to. Začněte aktivně používat CRM systém a poskytněte klientům náležitou péči. Odmění vás loajalitou!

2. Buďte aktivní na sociálních sítích

Co dělají vaši zákazníci ve svém volnu? Většina z nich tráví spoustu času na sociálních sítích. Pokud ještě nemáte profil na Facebooku a Instagramu, rychle to napravte. Budete-li na „socíky“ aktivně přidávat zajímavý obsah, přitáhnete náležitou pozornost na své podnikání.

3. Mějte vždy po ruce vizitky

Vizitkám rozhodně neodzvonilo. Naopak – vyjadřují určitou úroveň podnikatele a umožňují okamžité předání kontaktních údajů, aniž by protistrana musela vytahovat chytrý telefon. V Japonsku je dokonce výměna vizitek nepsanou povinností pro každého, kdo chce udělat dobrý dojem. Přitom vás nevyjdou dráž. Vyzkoušejte levný tisk online – JustPrint.

4. Vyzkoušejte sílu reklamních letáků

Většina podnikatelů soustředí síly na propagaci produktů přes internet. Na „staré dobré“ reklamní tiskoviny zapomínají – přitom stále fungují a umožňují snadné zacílení na konkrétní skupinu zákazníků. Letáková kampaň vás navíc nevyjde příliš draho, tak proč ji alespoň nevyzkoušet?

5. Tvořte videoobsah

Pohráváte si s myšlenkou na tvorbu vlogu? Uvažujete správným směrem. Příliš dlouho neváhejte a svezte se na vlně videoobsahu, který je v posledních letech neuvěřitelně populární. Mnozí uživatelé jsou unavení čtením dlouhých článků a raději se podívají na video. Berte to jako šanci!

Publikováno: 09. 01. 2020

Kategorie: Finance & práce

Autor: Ema Nováková