Vysoké Tatry lákají na pohádkovou dovolenou

Vysoké Tatry jsou velice oblíbenou slovenskou destinací s pestrými možnostmi trávení volného času, a to během každého ročního období. Zatímco během zimních měsíců jsou navštěvované především lyžařské areály, s příchodem jarního a letního počasí se do popředí prodírá horská turistika. Čerstvý horský vzduch, panenská a člověkem nedotčená příroda, bohatá fauna a flóra, dobrodružství i impozantní výhled. Přesně tak by se daly charakterizovat Vysoké Tatry.

Přijdou si na své zamilovaní i rodiny s dětmi

V podstatě nezáleží na tom, jestli plánujete prodloužený víkend plný romantiky v některém wellness horském hotelu, nebo aktivní dovolenou se svými ratolestmi, protože Vysoké Tatry jsou vhodné vskutku pro každého. Překonáte své hranice a zdoláte vrcholky hor. Vyzkoušíte golf, zavítáte do některého z místních aquaparků, případně vyrazíte na nějakou působivou atrakci. Ve volném čase navštivte vodní ráj Aquacity Poprad se saunovým světem. Starosti tak alespoň na jeden den zmiznou mávnutím kouzelného proutku.

Co všechno ve Vysokých Tatrách vidět?

Dominantou Vysokých Tater je jednoznačně Lomnický štít, z něhož se otevírají nezaměnitelné výhledy na daleké okolí. Pro nadšence do horské turistiky je připravena túra k chatě pod Rysy, která se nachází v nadmořské výšce 2 250 metrů. Taková dovolená v Tatrách jistě se stane nezapomenutelnou. Zapomenout nesmíme ani na stezku korunami stromů v Bachledovské dolině, bobovou dráhu v Tatranské Lomnici či muzeum TANAP-u, kde se seznámíte s ochranou a dějinami tatranské přírody. Pokud zůstanete chvíli v Tatranské Lomnici, ještě si zajděte prohlédnout více než 330 druhů tatranských rostlin v botanické zahradě. Tak neváhejte a jeďte na rodinnou dovolenou. Vysoké Tatry jsou dobře dostupné, nejsou pro české turisty tak daleko a mají toho tolik co nabídnout. Budete spokojení po všech stránkách. Realizováno s finanční podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenské republiky.

Publikováno: 03. 05. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Ema Nováková