Trendy brýle 2020 – s těmito neuděláte chybu!

S příchodem nového roku se objevují nové módní trendy. Ty se však netýkají jenom oblečení, ale také doplňků – třeba brýlí. Víte, jaké budou letos v kurzu a jaké by vám neměly chybět? Přinášíme pár tipů pro inspiraci.

Nestárnoucí retro

I v roce 2020 zaujímají své čestné místo mezi trendy dioptrickými brýlemi kousky v retro stylu, které čerpají inspiraci ze 70. a 80. let minulého století. „IN“ jsou hlavně mohutné čtvercové rámy. Při zemi se rozhodně nemusíte držet nejen v případě tvarů, ale ani v barvách a vzorech. Odvážnější dámy mohou vsadit na leopardí vzory, ženy upřednostňující decentnější řešení, pak neudělají chybu s nadčasovou zlatou.

Průhledné obroučky

Neustále se mění také módní barvy. Nebojte se červené, která vám zajistí nepřehlédnutelnost, již několik sezon se nosí také nesmrtelná černá či již zmíněná zlatá. Horkým trendem letošního roku se stávají průhledné rámy, které jsou neuvěřitelně transparentní. Hodí se ke každému outfitu z vaší skříně, nemusíte si tak nad správnou kombinací vůbec lámat hlavu. Po průhledných obroučkách mohou sáhnout i pánové, kteří si s módou rozumí. Získají díky nim neuvěřitelný šmrnc a budou působit stylově.

Hlavně nápadně

Toužíte-li vyčnívat z davu, pak byste rozhodně měli vlastnit brýle s kulatými obroučkami, které vypadají, jako byste si je půjčili od babičky. Připomínají totiž dobu hippies. Jsou velice nápadné, takže se rozhodně nejedná o žádnou nudnou a usedlou klasiku, kterou nosí všichni. Takové dioptrické brýle nabízí třeba světoznámá značka RayBan, na kterou nedají dopustit ani mnohé slavné osobnosti.

Kočičí oči

A jaké trendy panují u dámských slunečních brýlí? I zde můžeme spatřovat návrat do minulosti, a to dokonce až do šedesátých let. Designéři je však slepě nekopírují, ale vtiskávají jim moderní vzhled, většinou se tak jedná o nadčasové tvary. Skvělým důkazem jsou třeba dioptrické brýle ve tvaru kočičích očí, které můžeme zcela zaslouženě označit za ikonické. Jedná se o opravdu stylový kousek, který upoutá pozornost – obzvlášť, když nezůstanete jen u černých obrouček. Trendy jsou žíhané rámy, pestré barvy či zvířecí vzory. Tak nebojte se být osobitá a jedinečná!

Publikováno: 26. 01. 2020

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková