Domů » Co pít pro své zdraví?
Zdraví

Co pít pro své zdraví?

Že musíme pít, bereme jako samozřejmost, ale to, čím žízeň uhasíme už často moc neřešíme. Přitom ne vše, co pijeme, je pro naše zdraví dobré a prospěšné. Co je ideální nápoj?

Voda jako křišťál

Odpověď je velmi jednoduchá, našemu organismu nejvíce prospívá obyčejná čistá voda. V našich krajinách jsme na tom s vodou naštěstí mnohem lépe, než některé kouty světa, stačí otočit kohoutkem a voda teče. Bez vody nepřežijeme, dehydratace se projeví už za pár hodin a během několika dní náš organismus selže. Přesto máme často pochyby, zda voda z kohoutku je k pití vhodná, protože ji používáme nejen na pití a vaření, ale také umývání a praní prádla. Opravdu je tak perfektně čistá a neobsahuje zdraví škodlivé látky? Voda z kohoutku navíc ne vždy dobře chutná a může být také cítit chlórem. Řešením jsou vodní filtry, které vodě zajistí skvělou chuť a zbaví ji škodlivých látek.

To dobré zůstává

Filtry pomohou odstranit jen látky, které jsou pro náš organismus škodlivé, ty dobré v ní ponechají.
Voda upravená kvalitními filtry tak má zachované přírodní minerální složení a obsahuje všechny prospěšné látky, jako je vápník, jód nebo hořčík. Filtr ji zbaví těžkých kovů, pesticidů, antibiotik, hormonů, chloru a dalších škodlivých nečistot, se kterými si naše tělo úplně nerozumí. Proto je vodní filtr skvělou volbou pro celou rodinu, protože čistou a zdravou vodu ocení všichni. Navíc malé děti bývají velmi vybíravé v chutích, a pokud jim voda z kohoutku nechutná, pít ji nebudou Filtrovaná voda má skvělou chuť a některá je vhodná dokonce už pro děti od šesti měsíců, je tak mnohem jednodušší dodržovat pitný režim dětí.

Voda nás může trápit nejen při pití, ale také mytí. Pokud máme my nebo naše děti citlivou kůži či sklon k jejímu vysušování, může po koupeli či sprše nepříjemně táhnout a napínat se. To omezí sprchový filtr, který odstraní chlor a další látky. Mytí tak bude opět příjemné bez pocitů napětí nebo svědění pokožky.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.