5 jednoduchých způsobů, jak si vylepšit auto

Říká se, že člověk je právě takový, jaké je jeho auto. Pokud máte pocit, že to vaše vypadá až moc obyčejně, pusťte se do úprav. Nemusíte investovat desítky tisíc, často stačí mnohem menší částky. Prozradíme vám, jak auto vylepšit levně s maximálním efektem!

1. Oblečte na volant potah

Díky potahu volantu bude mít interiér šmrnc. K dispozici je mnoho designů a typů, včetně kožených, polstrovaných či s karbonovým dekorem. Vybrat si můžete také barvy a motivy, například oblíbený sportovní tým nebo značku vozu. A existují dokonce i potahy, které svítí ve tmě. Nejde jen o kosmetickou změnu; potahy volantů mohou být pohodlnější, chladnější na dotek, což se hodí, když váš vůz opékal na slunci, nebo přilnavé, což nahrává lepší bezpečnosti.

2. Chraňte blatníky pomocí lemů

Plastové lemy blatníku chrání před štěrkem a zároveň mohou vozu prospět po estetické stránce. Je však důležité, aby se pod ně nedostávala voda a nedržela se pod nimi. No a pokud již lemy ohlodává koroze a čeká vás STK, lemy "nádheru" dočasně schovají a zajistí, aby auto kontrolou prošlo.

3. Navoskujte karoserii

Pořádná porce kvalitního vosku může vašemu autu dodat nový, zářivý vzhled. A navíc ochrání lak před působením škodlivých vlivů a může vám ušetřit peníze za opravu. Ceny voskových přípravků začínají na kolem stokoruny, nicméně nebojte se připlatit za kvalitu.

4. Vyleštěte si pneumatiky

Chcete, aby se pneumatiky na slunci pěkně leskly? K dosažení tohoto estetického efektu stačí použít sprej na lesk pneumatik. Opět nejde o velkou investici, tzv. oživovače pneu začínají na několika desítkách korun.

5. Pořiďte si pěkná alu kola

Hliníkové disky sluší každému autu. Luxusní model se bez nich neobejde a obyčejný vůz mohou povýšit na stylovou káru. Na druhou stranu však "liťáky" provětrají peněžěnku o trochu více. Nemáte na ně? Tak si kupte alespoň pěkné poklice.  

Publikováno: 22. 07. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková