Domů » Vybíráme nábytek do dětského pokoje
Bydlení

Vybíráme nábytek do dětského pokoje

Zařizování dětského pokojíčku je něco, na co se hodně rodičů těší a celý proces si maximálně užívají. Avšak nejedná se pouze o zábavu, ale současně i o velkou zodpovědnost, protože pokojík musí splňovat určitá kritéria. Ptáte se, jaká? Čtěte dál a vše se dozvíte.

Bezpečnost především

Hned první věc, na kterou se musíte při výběru nábytku zaměřit, je rozhodně bezpečnost. Uvědomte si, že nevybíráte jen tak ledajaký nábytek, ale jde o kousky do pokojíčku pro dítě! Co to znamená v praxi? Vyhněte se ostrým hranám, ale místo toho raději kupte komody se zaoblenými rohy, zapomeňte na prosklené vitríny, jež by mohlo dítko rozbít, a volte pouze takové materiály, u nichž byla ověřena jejich zdravotní nezávadnost.
Při nákupu se taktéž ujistěte, zda je možné onen nábytek do dětského pokoje upevnit ke stěně. Když tak neučiníte, riskujete převrhnutí skříně a ošklivé poranění dítěte. Každý kousek, pro nějž se rozhodnete, si pečlivě promyslete. Pokojíček by totiž neměl být zbytečně přesycený nábytkem, ale současně je důležité, aby jeho vybavení poskytovalo dostatek úložného prostoru. Každá věc by měla mít své místo.

Držte se jednoho stylu

Co se týče vzhledu, rozhodněte se pro jeden či maximálně dva podobné styly, které se vám líbí, a těch se při výběru dětského nábytku držte. Pokud byste tak neučinili, prostor by vypadal nepříjemně chaoticky. Umírnění buďte i v oblasti barev a vyhněte se příliš křiklavým tónům. Jestliže je vaše dítko už větší, klidně se ho zeptejte i na jeho názor, ať vám řekne samo, co se mu líbí nebo nelíbí. Vsaďte spíše na nadčasové neutrální kousky.
Internetový obchod, kde můžete takový dětský nábytek zakoupit, se nazývá HM nábytek. Na jediném místě naleznete prakticky všechno od zajímavých komod až po stylové dětské postele. Jedná se o kvalitní produkty za příznivé ceny, tudíž se nemusíte obávat, že na vybavování pokojíku padnou všechny vaše úspory.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.