Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí. Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky. Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Co byste měli o investování do zlata vědět?

Zlato v posledních týdnech zaznamenalo strmý růst ceny a překonalo rekordy. Investoři, kteří na tento žlutý kov vsadili, se tak radují z nečekaně vysokých výnosů. Analytici se shodují, že růst ceny zlata pravděpodobně bude pokračovat i nadále.

Mnoho lidí zlato vnímá jako bezpečný přístav pro své investice, a to obzvlášť v dobách ekonomické nejistoty. V porovnání s akciemi a jinými rizikovými aktivy je zlato považováno za stabilnější investici, která si drží svou hodnotu i v turbulentních časech.

Zajímá vás, jak investovat do zlata? V České republice sice nenajdete mincovnu, která by zlato razila, ale s nákupem zlatých cihel a slitků od renomovaných švýcarských rafinérií vám pomohou různí prodejci. Je ale důležité si uvědomit, že ceny se u jednotlivých prodejců mohou lišit a je nutné je porovnat.

Při investování do zlata je důležité zvolit konzervativní přístup. To znamená, že byste měli investovat pouze do fyzického zlata v podobě slitků nebo mincí. Vyhněte se pochybným nabídkám na nákup virtuálního zlata nebo spoření do zlata. Stejně tak se nedoporučuje investovat do akcií zlatých dolů, protože nikdy nevíte, zda zásoby zlata v daném dole skutečně existují.

Nezapomeňte, že investování do zlata s sebou nese i jistá rizika. Cena zlata může kolísat a v krátkodobém horizontu klesnout. Investovat byste proto měli pouze peníze, které si můžete dovolit ztratit.

Zlato může být pro rozumné investory cenným doplňkem portfolia a sloužit jako ochrana před inflací a ekonomickými otřesy. Pokud uvažujete o investici do zlata, důkladně si prostudujte všechny dostupné informace a vyberte si renomovaného prodejce. Pamatujte, že klíčem k úspěšnému investování je vždy opatrnost a rozvaha.

Publikováno: 13. 04. 2024 / Aktualizováno: 20. 04. 2024

Kategorie: Finance & práce

Autor: Jana Válková