Investiční zlato: Malý dárek velké hodnoty

Dárky jsou příležitostí dát lidem najevo, jak moc si jich vážíte. Jaký dárek to dokáže dobře vyjádřit? Mezi jinými například i investiční zlato. Investiční mince či slitky jsou sice malé, avšak mají velkou hodnotu. Obchodní partneři, příbuzní, klíčoví zaměstnanci, kamarádi, zahraniční návštěvy, nepostradatelní prodejci. Ti všichni si zaslouží nějaké ocenění, dárek na svátek, narozeniny nebo k jiné příležitosti. Proč by to nemělo být právě zlato?

Hodnotu dárku si sami zvolíte

Jako první problém vás pravděpodobně napadne, zda si vůbec zlaté dárky můžete dovolit. Možná nejsou vhodné úplně pro všechny příležitosti, ale například pro výročí svatby nebo kulaté narozeniny určitě ano. Investiční zlaté slitky a mince se totiž dají pořídit již od 1500 Kč. Seženete však i kousky za mnohem více peněz, pokud chcete darovat dárek opravdu vysoké hodnoty.

Není problém sehnat konkrétní motiv

Své dítě, které právě dokončilo vysokou školu, můžete obdarovat mincí, na níž je vyvedený titul. Pro spolehlivého obchodního partnera se hodí mince se zobrazením jeho jména. Velmi pěkné jsou i mince se znameními zvěrokruhu. Případně existuje celá řada univerzálních motivů a vždycky si můžete nechat vyrýt text na míru.

Dárek s řadou využití

Krásná mince, na níž je vyobrazeno znamení zvěrokruhu, je každopádně hodna vystavení. Stejně tak ji ale obdarovaný může kdykoliv směnit za peníze, buď hned, nebo třeba za deset let. Svou hodnotu neztrácí, ba naopak. Zlato je vynikajícím uchovatelem hodnoty.

Pro všechny a ke všem příležitostem

Dárky pro ženy se obvykle vybírají snadněji než dárky pro muže. Investiční zlato je ovšem vhodné pro obě pohlaví a také pro člověka libovolného věku. Výběr vám nezabere spoustu času a nákup také ne. Investiční mince a slitky lze dnes objednat pohodlně z e-shopu online, ani nemusíte nikam chodit. Navíc jde o maličkost, kterou snadno vezmete s sebou kamkoliv. Dárek tedy můžete předat i na neobvyklém místě, není problém ho transportovat.

Publikováno: 21. 10. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková