Jak se zamilovat do svého těla

Cesta k sebelásce je někdy opravdu trnitá. Taky se vám stává, že odvracíte pohled od zrcadla, kolem kterého právě procházíte? Zkuste najít způsob, jak se znovu zamilovat do svého těla. Začněte se na sebe usmívat a připomeňte si to, co se vám na sobě líbí.

Pozvedněte své přednosti

Chcete-li se naučit milovat své tělo, rozhodně byste se neměli zaměřovat jen na to, co je na vás nedokonalé. Zkuste se zamyslet nad tím, že každý člověk se narodí jiný a každý má jiné přednosti. U vás to mohou být krásné oči, dlouhé a zdravé vlasy nebo třeba hezky tvarovaný nos. Soustřeďte se na to, co je na vás hezké. A opět, i v tomto případě platí to, že každému se líbí něco jiného. Je tedy možné, že i když se vám nelíbí vaše malá prsa nebo velký zadek, váš partner se zrovna do této části vašeho těla zamiluje.

Vyzkoušejte tantru

Práci na sebelásce vám pomůže ulehčit tantrická masáž, která okouzlí vaše tělo, duši, ale i mysl. Smyslností a příjemnými doteky vás naučí milovat své tělo přesně takové, jaké je. Tantrickou masáž můžete vyměnit i za erotickou masáž, která vás rozmazlí i potěší. Navíc můžete některé triky použít i v milostném životě. Pokud vás muž nazve dokonalou milenkou, uvidíte, že i vaše sebevědomí půjde rychle nahoru.

Poznejte své tělo

Celý život je o poznání. Je na čase, abyste věnovali čas a pozornost svému tělu. Poznejte své tělo v různých polohách a situacích. Určitě sami víte nejlépe, jaká jsou kritická místa, na které se nechcete dívat nebo jaké části těla vás bolí. Věnujte těmto místům zvláštní pozornost, natírejte tato místa olejem, zajděte si na klasickou relaxační masáž a naučte se milovat každý kousek a záhyb svého těla.

Zamilujte se sami do sebe

Hledejte si na sobě to dobré. Může to být váš vytříbený smysl pro humor, zručnost nebo třeba kreativní myšlení. Nepodceňujte to, co umíte a nenechte se kritizovat ani od ostatních. Nezapomínejte, že nejvíc vás budou kritizovat ti, kteří mají problém sami se sebou.

Poproste partnera o pomoc

Pokud nevíte, jak začít milovat své vlastní tělo a představa, že jdete na masáž nebo se při světle svléknete z oblečení vás děsí, požádejte o pomoc partnera. Poproste ho, aby vám řekl, co se mu na vás líbí, možná on vám připomene vaše přednosti, na které jste dávno zapomněli.

Pracujte nejen na svém těle, ale také na své duši a dobrém pocitu. Pokud víte, že vás například trápí jen velké břicho, udělejte vše proto, abyste ho zhubli. Pokud vás však trápí neměnné věci jako výška nebo třeba barva očí, zkuste najít způsob, jak se mít rádi přesně takoví, jací jste.

Publikováno: 21. 07. 2021

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Ema Nováková