Let balónem: Romantika, na kterou jen tak nezapomenete

Přemýšlíte, čím byste obdarovali své nejbližší? Prakticky všechno mají a adrenalinové zážitky jsou pouze pro někoho. Z toho důvodu se nebojte vsadit na let balónem. Právě on totiž přináší maximální porci romantiky a pohody, již zažijete ve vzduchu. Spatřit z ptačí perspektivy krajinu pod sebou je naprosto skvělé a sdílet tyto chvíle se svými nejbližšími ještě lepší. Pokud o letech horkovzdušným balónem nic moc nevíte, jste na správné adrese. My se totiž této skvělé zábavě budeme věnovat právě v tomto článku.

Cestujete-li letadlem, přesně víte, z jakého bodu vyrazíte a kam budete mířit! U horkovzdušného balónu je tomu poněkud jinak. Letiště si zvolíte z poměrně husté sítě, takže samotný let může začínat klidně i velmi blízko vašemu bydlišti. V případě privátního letu se nemusí jednat ani o letiště, ale o zpevněnou plochu s absencí vzrostlých stromů. Co se týká samotného směru letu, ten je ovlivněn větrem, jenž aktuálně povane.

id="pro-koho-je-vlastne-takovy-let-urcen">Pro koho je vlastně takový let určen?

Mohlo by se zdát, že let balónem patří mezi aktivity určené pro každého bez rozdílu pohlaví a věku. Úplně tomu tak není. Děti mladší 8 let a nižší 140 cm se z bezpečnostních důvodů účastnit tohoto zážitku nemohou. Jistá omezení mohou nastat i u seniorů. Ti se musí dostat do samotného koše. Existují fakticky dva tipy, jeden s dvířky a druhý se speciálními stupátky. Obecně platí, že když senior zvedne nohu do výše sedačky židle, bez problémů nastoupí i do koše.

Publikováno: 04. 08. 2018

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková