Let balónem: Romantika, na kterou jen tak nezapomenete

Přemýšlíte, čím byste obdarovali své nejbližší? Prakticky všechno mají a adrenalinové zážitky jsou pouze pro někoho. Z toho důvodu se nebojte vsadit na let balónem. Právě on totiž přináší maximální porci romantiky a pohody, již zažijete ve vzduchu. Spatřit z ptačí perspektivy krajinu pod sebou je naprosto skvělé a sdílet tyto chvíle se svými nejbližšími ještě lepší. Pokud o letech horkovzdušným balónem nic moc nevíte, jste na správné adrese. My se totiž této skvělé zábavě budeme věnovat právě v tomto článku.

Letiště si zvolíte, trasu nikoliv

Cestujete-li letadlem, přesně víte, z jakého bodu vyrazíte a kam budete mířit! U horkovzdušného balónu je tomu poněkud jinak. Letiště si zvolíte z poměrně husté sítě, takže samotný let může začínat klidně i velmi blízko vašemu bydlišti. V případě privátního letu se nemusí jednat ani o letiště, ale o zpevněnou plochu s absencí vzrostlých stromů. Co se týká samotného směru letu, ten je ovlivněn větrem, jenž aktuálně povane.

Pro koho je vlastně takový let určen?

Mohlo by se zdát, že let balónem patří mezi aktivity určené pro každého bez rozdílu pohlaví a věku. Úplně tomu tak není. Děti mladší 8 let a nižší 140 cm se z bezpečnostních důvodů účastnit tohoto zážitku nemohou. Jistá omezení mohou nastat i u seniorů. Ti se musí dostat do samotného koše. Existují fakticky dva tipy, jeden s dvířky a druhý se speciálními stupátky. Obecně platí, že když senior zvedne nohu do výše sedačky židle, bez problémů nastoupí i do koše.

Objednejte si let a vyrazte!

Je to skutečně jednoduché. Na https://www.leteckezazitky.cz/ byste si ovšem měli váš let rezervovat minimálně měsíc předem. Samotné lety jsou provozovány v průběhu celého roku, a to hodinu po východu slunce a zhruba jednu až dvě hodiny před západem. Může se stát, že se let na místě odloží, nicméně vaše bezpečnost je samozřejmě na prvním místě.

Publikováno: 04. 08. 2018

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková