Domů » Inhalujte s vaporizérem ty nejlepší léčivé látky
Zdraví

Inhalujte s vaporizérem ty nejlepší léčivé látky

Vaporizér je parní přístroj, v poslední době oblíbený jako méně škodná alternativa k cigaretám. Díky tomu, že se elektronická cigareta nezapaluje, nevzniká škodlivý kouř. Do vaporizéru se však nemusí nutně dávat tabák. Inhalovat se dají také bylinky – v takovém případě se jedná o zdraví prospěšnou proceduru, kterou využívá i alternativní medicína.

Kde se vaporizéry vzaly?

První vaporizéry, které se podobaly těm dnešním, vznikaly v devadesátých letech minulého století. Původní účel vaporizéru byla kvalitní bylinná terapie, na přelomu tisíciletí se však z něho vyklubala elektronická cigareta, o něco zdravější varianta klasických škodlivých cigaret. V roce 2006 získala e-cigareta patent. Mezi kuřáky se stala populární, přesto se nezapomnělo ani na léčivé vaporizování bylin.

Jak to funguje?

Klasickou inhalaci jste už určitě vyzkoušeli nebo vám ji minimálně někdo doporučoval, když jste trpěli nachlazením či onemocněním dutin. Ručník přes hlavu je už ale zastaralá záležitost. Inhalace s vaporizérem je pohodlnější a také mnohem efektivnější.

Vaporizér na byliny – Ekosmoke.cz je fajn nejen pro ty, kdo se snaží zbavit závislosti na nikotinu. Do zásobníku se nemusí nutně dávat nikotin, lze použít třeba mátu, meduňku nebo heřmánek. Také lze použít vaporizér  konopí. Horká pára o teplotě 80-220 stupňů Celsia bylinku pořádně zahřeje. Ta vlivem tepla uvolní léčebné látky v plynném skupenství.

Proč vaporizovat?

Díky vaporizéru dostanete z bylinek mnohem více účinných látek, než kdybyste inhalovali výpary z hrnce nebo pili čaj. Vaporizér vystaví bylinu vyšší teplotě, díky tomu se uvolní i takové látky, které se neuvolní ve sto stupních, když chystáte výluh nebo čaj.

Pravidelná inhalace vám usnadní boj se zdravotními problémy. S výběrem bylinek pomůže lékárník, léčitel nebo atlas rostlin. S vážnějšími potížemi se však určitě obraťte na lékaře.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.