Domů » Rodinná dovolená v západních Čechách: Tipy na léto 2021
Cestování

Rodinná dovolená v západních Čechách: Tipy na léto 2021

Většina z vás se už jistě těší na letošní letní dovolenou. Budete si moci odpočinout od pracovního shonu a užít si s rodinou volné chvilky mimo svůj domov. Vzhledem k aktuální situaci je možná lepší plánovat dovolenou spíše v tuzemsku. Právě nyní je přitom ideální čas na rezervaci ubytování v hotelu či penzionu. S celou rodinou se můžete vydat třeba na západ Čech.

Hracholusky a okolí

Rodiny s dětmi často vyhledávají pobyt v blízkosti vodních ploch. Na západě Čech patří k velmi oblíbeným místům vodní nádrž Hracholusky, jež se nachází mezi Plzní a Stříbrem. K ubytování lze zvolit kempy, které leží v okolí přehrady, pro přeci jen luxusnější a pohodlnější ubytování pak doporučuji zvolit nějaký penzion Stříbro, případně též hotely a penziony Plzeň, odkud to k přehradě máte jen pár desítek minut.

Hracholusky jsou poměrně velkou vodní nádrží. Každým rokem zde panují optimální podmínky pro koupání a vybrané vodní sporty. V okolí pak můžete s rodinou vyrazit do malebné přírody a navštívit rovněž různé kulturní památky. Jednou z nich je zřícenina hradu Buben nedaleko obce Plešnice. V minulých letech prošla úpravami a dnes patří mezi jedny z nejzajímavějších staveb v regionu.

Stříbro

Rozhodně se vyplatí zajít také do centra Stříbra. Jak už název napovídá, jedná se o historické město, jemuž dříve dominovala těžba drahých kovů. Historické jádro je vyhlášené za městskou památkovou zónu, v níž stojí za zmínku kupříkladu tamní renesanční radnice a mostní věž z téhož období.

Západních Čechy jsou pro rodinnou dovolenou skvělou lokalitou. Okolí Stříbra a vodní nádrže Hracholusky si bezesporu oblíbíte. Penziony v Plzeňském kraji poskytují celkem dostatek míst, přesto je dobré si ubytování pro letošní léto rezervovat již nyní, neboť je o penziony, hotely a další turistické objekty značný zájem. Pokud se chystáte cestovat (nejen) po západních Čechách, vybírejte penziony na Penzion.cz. Najdete zde bohatou škálu zařízení všech kategorií a cenových relací.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.