5× tip na dárek pro lovce pokladů

Magnet fishing je zábavná kratochvíle pro dobrodružné povahy. Kdo jiný by taky hodiny postával u řeky i v sychravém počasí s lanem a silným magnetem v ruce? Pokud máte doma dobrodruha, obdarujte jej dárkem s magnetickou silou. Podívejte se. Magnetičtí lovci pokladů jsou nadšenci, kteří vyrážejí k řekám, rybníkům, jezerům i městským stokám, aby v nich lovili feromagnetické kovové poklady z oceli, niklu, železa. Většinou však z hlubin vytáhnou jen rezavé šrouby, kusy kamen, ráfky od kol. Občas ale také zbytky munice či dokonce utopený trezor. Ten je však zpravidla už prázdný. I tak se může jednat o užitečnou činnost – lovci pokladů pomáhají vodstvo čistit od kovového odpadu. A navíc zažívají s každým vytahováním lana z vody chvilky napětí. Přicvaklo se něco? Potěšte je a rozšiřte jim výbavu na magnet fishing. Co vybrat?

1) Jednostranný magnet na magnet fishing M-10

Tento jednostranný silný neodymový magnet na magnet fishing M-10 s průměrem 6 cm je určený speciálně pro lovce pokladů. Disponuje magnetickou silou 198 kg a je vhodný i pro začínající lovce pokladů. Má nosné oko nahoře. Hodí se tak i pro spouštění magnetu třeba do staré studny. Pro větší odolnost je poniklovaný.

2) Oboustranný magnet F300

Oblíbeným magnetem na magnet fishing je model F300. Super silný oboustranný neodymový magnet pro lovce pokladů má magnetickou sílu 2 × 310 kg. Umožňuje přišroubovat nosné oko shora i z boku. To se hodí třeba v případě, kdy lovec táhne magnet po dně. Díky dvěma magnetickým stranám se zvyšuje šance přicvaknutí pokladu.

3) 30metrové lano na magnet fishing

Lano pro magnet fishing slouží k přivázání silného magnetu a spuštění do hlubin. Ale běžné lano se může přetrhnout. Je rozumné použít extra pevné opletené lano s nosností 355 kg, s pleteným jádrem z polyesteru, které využívají i jachtaři pro vytahování rozměrných, těžkých plachet. 30 metrů lana je dostatečná délka i na spouštění magnetu do vody z mostu. Při navazování doporučujeme zvolit pevnější typ uzlu, například dračí smyčku.

4) Ochranné rukavice pro lovce pokladů

Ochranné rukavice pro lovce pokladů jsou vyrobené z polyamidu, mají nitrilový protiskluzový povrch. Ochrání lovcům ruce před nečistotami. Ve vodě ležící předměty bývají dost zkorodované, navíc s nánosy bahna. Tyto rukavice chrání ruce lovce pokladů také před spálením, když mu mezi prsty prokluzuje lano s magnetem. Stejné rukavice používají pracovníci v náročných provozech stavebnictví, petrochemickém a těžebním průmyslu, ve skladech i logistice. Jsou nepropustné pro oleje a maziva, nitrilová vrstva zajišťuje výbornou přilnavost a pevný úchop i ve vlhkém prostředí. Rukavice jsou lehké, poddajné, příjemné na nošení. K mání ve více velikostech.

5) Magnetické karabina do kapsy i do auta

I když lovec pokladů není zrovna v terénu, přesto může magnetickou sílu využívat. Magnetická karabina pro rychlé zavěšení předmětů obsahuje silný neodymový magnet v odolném kovovém pouzdře. Na vrchní straně má oko, ve kterém je vsunutá karabina. Přicvaknout se dá na železné a ocelové konstrukce, nosníky, sloupy, kovovou zárubeň dveří, na kovový regál v dílně i na bok ledničky. Kromě lana na magnet fishing na ni může zavěsit skoro cokoliv. Hurá na magnetický lov pokladů!

Publikováno: 11. 11. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková