Jak letos konečně zhubnout? S našimi tipy se vám to povede!

Shodit pár kilo a vytvarovat si postavu – tak přesně s takovým předsevzetím vstoupilo do nového roku mnoho z nás. Většinou svého cíle ale nedosáhneme, vzdáváme to hned po pár neúspěšných pokusech. Chybí nám píle, vytrvalost nebo zkrátka jen nevíme, jak na to. Jak se z tohoto začarovaného kruhu dostat?

Přestaňte se vymlouvat

Spousta lidí hledá výmluvy, proč to nejde. Na vině tak bývá příliš vysoká cena za zdravé jídlo, nedostatek času, nechuť ke sportu, pokročilý věk nebo na genetické dispozice. Pravda však je, že když se chce, všechno jde. Stanovte si proto priority, vymaňte se z kolotoče pracovních a rodinných povinností a věnujte se sami sobě. Chce to jen přejít od slov k činům a hlavně vytrvat, výsledky se totiž nedostaví hned. Odměnou vám ale pak bude dobrý pocit, lepší zdraví i fyzická kondice. Pamatujte, že cesta k úspěchu začíná v hlavě.

Sportujte pravidelně

O významu pohybu pro naše zdraví nikdo nepochybuje. Mnozí ale zapomínají na to, jak důležitou roli sehrává v tomto ohledu pravidelnost. Sváteční, rekreační či jiné nárazové cvičení viditelné výsledky nepřinese. Aby to mělo cenu, musíte se hýbat alespoň třikrát týdně minimálně 45 minut. Chcete-li, aby vám šlo hubnutí lépe, a kýžených výsledků jste dosáhli rychleji, musíte se pohybovat ve správné tepové frekvenci. S jejím hlídáním vám pomohou sporttestery, které naslouchají vašemu tělu a kontrolují intenzitu tréninku. Stanou se tak vaším spolehlivým rádcem a neocenitelným cvičebním partnerem.

Cvičte doma

Stydíte-li se cvičit před ostatními, nechce se vám utrácet za drahé lekce nebo trávit spoustu času cestou do fitka, pak není nic jednoduššího, než roztáhnout podložku na cvičení doma ve vašem obýváku. Vězte, že k dosažení vaší vysněné postavy nepotřebujete posilovací stroje za statisíce korun, vystačíte si klidně jen s vahou vlastního těla, činkami či švihadlem. Inspiraci na cvičení pak najdete na internetu, kde jsou tisíce videí. Tak na nic nečekejte a pusťte se do toho – letos se vám to určitě podaří!

Publikováno: 16. 01. 2020

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Ema Nováková