Jak opticky zvětšit místnost dobře vybraným nábytkem?

Víte, proč místnosti, jejichž vybavení navrhne interiérový designér, vypadají vždycky tak stylově? Protože designéři velmi dobře vědí, jaký nábytek využít, aby velká místnost nevypadala prázdně a malá naopak nepůsobila příliš stísněně. Pojďte i ve vaší domácnosti využít některé z jejich triků. Celkový optický dojem z místnosti udělá hodně a ve velkém ho můžete ovlivnit právě volbou vhodného nábytku. Jak si pohrát, abyste malou místnost opticky zvětšili?

Místo zavíracích skříněk zkuste otevřené police

Chcete-li místnosti dodat vzdušnost a více prostoru, zapomeňte na velké skříně, do kterých zavřete nepořádek. Budete muset udržovat čisto a uklizeno, protože mnohem lepší službu vám v malém interiéru poskytnou otevřené police a policové regály. Platí to i v obývacím pokoji pro obývací stěny. Zapomeňte na masivní stěny, raději si vyberte ty, které se skládají jen z pár poliček. V současnosti jsou k sehnání naprosto bez problémů.

Vyzkoušejte kouzlo průhledného nábytku

Zařizujete místnost v moderním či průmyslovém designu? Pak vám jistě nevadí použít plastové kusy nábytku. V takovém případě si můžete pořídit nábytek průhledný. Nemusí být čirý, příkladem toho, co máme na mysli, je třeba židle Femme Fatale. Dobrou volbou jsou také prosklené skříňky a vitríny.

Vybírejte spíš lesklý povrch

Zákonitost je jednoduchá. Matný povrch světlo pohlcuje a lesklý jej šíří. Proto se tak často doporučuje do malých prostorů umístit zrcadlo. Nemusíte však rovnou sahat po zrcadle, stačí nábytek v lesklém provedení. Co se týče barev, jistě víte, že opticky prostor zvětšují světlé odstíny, ty tmavé mají opačný účinek.

Nábytek správně rozestavte

Důležité je rovněž umístění nábytku. Snažte se vytvořit vzdušný prostor, to znamená nábytek posunout aspoň pár centimetrů od zdi a nechávat mezi jednotlivými kusy nábytku dostatečný prostor na procházení. Nezapomeňte se držet hesla, že méně je někdy více.

Publikováno: 15. 07. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková