Jak ušetřit peníze při koupi bytu či jiné nemovitosti?

Stále váháte, jestli si koupit nemovitost? Bojíte se, že nebudete v případě potíží schopni splácet hypotéku, nechcete se zdržovat byrokracií, či vám vadí přehnané poplatky realitní kanceláři? Poznejte nový systém obchodů s realitami. Najdete jej na portálu CINCINK.

CINCINK – koupě bytu

Je pravda, že v současné době reality nejsou zrovna nejlevnější, ovšem pokud platíte nájem, stále platí, že je výhodnější splácet hypotéku. I nájmy jsou totiž vysoké. Prvnímu kroku k vašemu vlastnímu bydlení možná brání obavy, které máte ze složitého procesu nákupu nemovitosti. Představíme vám, jak to může být jednoduché. Férový realitní portál. To je CINCINK. Pro prodávající se nabízí inzerce zdarma, takže nemají důvod zbytečně navyšovat cenu nemovitosti. CINCINK dále nabízí služby, které pomohou prodávajícím i nakupujícím v transakcích ohledně obchodu s nemovitostmi. Tyto služby lze ovšem využít jednotlivě. Ne, jako je nabízí realitní kanceláře v jednom balíčku, takže zaplatíte i něco, co možná ani nepotřebujete. Vyberete si pouze to, s čím si nevíte rady. Právní služby, rady ohledně daní, odhad ceny nemovitosti, profi foto, vizualizace interiéru, 3D plánek, technická inspekce nemovitosti apod. Co se nabízím vám, když řešíte situaci ohledně koupě bytu?

CINCINK – hypoteční kalkulačka

I multimilionáři řeší hypotéku, protože je pro ně efektivnější splácet vybranou nemovitost po částech, aby měli k dispozici volné finanční prostředky na něco jiného. Není to nic neřešitelného. Jak zjistíte, jestli budete schopni danou nemovitost splácet? Ideálním nástrojem je hypotéka kalkulačka. Zadáte cenu nemovitosti, kolik jste schopni zaplatit naráz při počátečním placení, dále zadáte, kolik let byste rádi spláceli, zvolíte dobu fixace a zadáte věk. Hypoteční kalkulačka vám následně vypočítá, jakou výši měsíční splátky budete mít, zjistíte výši úroků i kolik zaplatíte celkově.

CINCINK – úschova peněz

Pokud kupujete své vlastní bydlení, je zapotřebí zajistit úschovu peněz. Proč? Převod nemovitosti z majitele starého na nového nepředstavuje záležitost pár hodin, ba ani několika dní. S kupní smlouvou se podepisuje i návrh na vklad na katastr nemovitostí, s potřebnými dokumenty na tento úřad musí někdo zajít a katastr v řádu několika týdnů celý proces provádí. A kde by měly být peníze? Stále u kupujícího, který by po celém procesu a zanesení svého jména na katastr najednou mohl říci, že vlastně onu částku nemá? Nebo by finanční částku mohl již dostat prodávající? Mohou nastat komplikace. Například se ozve další zájemce, s nímž vykutálený prodávající také podepsal kupní smlouvu v naději, že ve zdlouhavém procesu zinkasuje více částek a poté s nimi zmizí. I na takové situace je třeba se připravit. Proto je tu bankovní úchova peněz. Finance se složí na neutrální účet schovatele, který je uvolní ihned, jak bude na katastru nový majitel. V případě CINCINKU se přímo nabízí Komerční banka, solidní partner projektu.

CINCINK – daň z koupě nemovitosti

Na vás jako na kupujícího stále čeká daň z koupě nemovitosti, proto je zapotřebí, aby vám daňový poradce poradil, kdy a jak vyplnit příslušné papíry, abyste mohli tuto daň zaplatit. Jinak se vystavujete zbytečnému penále a placení pokuty. Vidíte, jak je to snadné? Tak na CINCINKU už pomalu vybírejte své vysněné bydlení. Je to nejlepší investice vašeho života.

Publikováno: 25. 11. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková