Softshell bundy nejen pro outdoor

Materiál softshell je jedním z unikátních vynálezů moderní doby. Tento outdoorový funkční materiál doslova pobláznil textilní průmysl. Charakterizuje jej dvouvrstvost až třívrstvost (pokud jde o řešení s membránou), kde vnitřní, tedy spodní vrstvu, tvoří pro tělo příjemný materiál schopný odvádět vlhkost nebo zahřívat. Druhou, vrchní vrstvou, je izolační ochranná vrstva, která chrání před vodou i větrem. Prostřední vrstvou může, ale nemusí být membrána. Obecně totiž existují membránové a nemembránové softsheely. Podle gramáže a složení vrstev se dělí na jarní, letní a zimní. Softshellová bunda je ideálním celoročním kouskem šatníku. Dalším oblíbeným oděvem jsou softsheelové kalhoty. I když se softshell bunda hodí podle svého typu skutečně pro každé roční období, naprosto ideální je právě pro přechodné počasí – tedy jaro a podzim. Jaro nás překvapilo letos už v únoru, a právě tento materiál je vhodný pro ještě chladná rána, ale již sluníčkem prohřátý den.

Dámské střihy nejen pro sport

Softshellová bunda dámská nemusí vypadat vždy pouze sportovně. Řada minimalistických střihů a jednobarevných provedení dělá z těchto bund praktický „basic“ kousek šatníku. Takovou je například prodloužená softshellová dámská bunda od Lambeste Textil v černé barvě. Jde vlastně o kratší kabát, který je perfektně prodyšný, přitom však odolný větru a odolávající vodě (vodní sloupec 8000 mm). Vnitřní vrstva je z polyesterového fleece.

Pánské univerzální bundy do města i pro outdoor

Podobně univerzálním kouskem pánského šatníku je softshellová bunda pánská James&Nicholson v provedení šedý melír. Model si lze zvolit s různými barvami podšívky. Tato barva se pak uplatňuje i na drobných detailech zipu bundy. Příkladem lehké letní pánské bundy je model z light softshellu. Třívrstvá softshellová bunda má venkovní a vnitřní vrstvu z polyesteru bez fleece. Prostřední vrstvu tvoří TPU membrána. Bunda je odolná proti větru, vodě a je prodyšná. Zajímavé outdoor i městské softshell bundy nabízí e-shop Lambeste.eu. V sortimentu najdete i softshell vesty, ale i jiné sportovní a outdoorové oblečení ­trička, košile, mikiny, vesty, bundy, kalhoty, čepice, ručníky a tašky.

Publikováno: 18. 02. 2019

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková

Tagy: softshell bunda