Kvalitní technika je klíčem k rajské zahradě

Léto se sice nese ve znamení relaxace u bazénu a všudypřítomné vůni grilovaného masa, ale aby se nám na zahrádce dobře vegetovalo, musíme ji dát do pořádku a následně udržovat. Naštěstí v tom nikdy nebudeme sami a můžeme si vzít na pomoc moderní zahradní techniku a nářadí. Pokud se v něm příliš neorientujete, určitě vám přijde vhod několik tipů.

Hned v úvodu podotýkáme, že v případě zahradní techniky a nářadí platí, že jen bohatí si mohou dovolit kupovat levné věci. Rozhodnete-li se do zmíněných artiklů investovat, vyplatí se vám rovnou dvojnásobně. Kvalitní zahradní technika je navržena tak, aby byla co nejefektivnější a skutečně vám ušetří spoustu práce i času - platí to pro sekačky, ruční nářadí i tlakové myčky a další pomocníky. Kromě toho většinou snese i hrubší zacházení a drsnější podmínky – vydrží vám i pro další sezóny a vyhnete se tak opětovnému nákupu. V konečném součtu tedy ušetříte. A na které výrobce se orientovat?

Vybíráme sekačku a vyžínač

Mezi základní vybavení každé zahrady patří sekačka. Majitelům pozemků o výměře 600 m2 a méně, poslouží i elektrická rotační sekačka, která je skladná, levná a tichá. Pokud se nesmíříte s všudypřítomným kabelem, sáhněte po aku sekačce – ovšem pozor – vezměte v úvahu rychlost nabíjení. Mezi kvalitní, a přitom cenově dostupné elektrické sekačky patří modely od výrobců jako EXTOL CRAFT, Einhell, VeGA či Güde. V případě benzinové sekačky vsaďte třeba na modely Riwall, které jsou konstruovány tak, aby zvládly i mulčování a jejích robustní konstrukci jen tak něco nerozhází. V nepřístupných místech a kolem stromků či záhonů, které byste neradi poctili ostřím sekačky, využijete strunové vyžínače a opět se se budete moct rozhodnout mezi elektrickou nebo benzinovou variantou. Co se týče značek doporučit můžeme stejné výrobce jako v případě benzinových a elektrických sekaček.

Bez ručního nářadí to nejde

Přesuňme se k ručnímu nářadí, protože ani bez něj se na zahrádce neobejdete. A stejně jako v případě sekaček a jiných strojů, i zde se vyplatí vsadit na prověřenou značku – například EXTOL. Ať už ve vašem nákupním košíku skončí malé nůžky na bonsai, lopata na sníh (ano, tu v létě opravdu nevyužijete), prořezávací pilka nebo sekera, vždy se můžete spolehnout na vynikající užitné vlastnosti, promyšlenou ergonomii a odolné materiály. Nechcete-li se pří nákupu zahradní techniky nebo ručního nářadí spálit, vyberte si z široké nabídky na svarecky-obchod.cz. Prodejce nabízí pouze kvalitní zboží od spolehlivých výrobců, takže budete mít jistotu, že nekupujete zajíce v pytli.

Publikováno: 25. 06. 2022

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková