Jak vybrat barvu šperku

Každá barva působí jinak a určitě jste si už všimli, že vás dokáže ovlivnit i to, co máte na sobě oblečené. Stejně tak je to i se šperky. Vyberte si luxusní šperk i podle barvy drahého kamene. Uvidíte, že se vám bude nejen lépe kombinovat k oblečení, ale také se zajímejte o tom, co jednotlivá barva znamená.

Červená

Milovníci červené barvy si mohou vybrat například luxusní šperky s rubíny nebo červenými granáty. Červená barva představuje vášeň a také silnou ohnivou energii. Tyto šperky přitahují lásku, dobrodružství a posilují zdravou sebevědomí a sebedůvěru.

Oranžová

Pokud máte rádi oranžovou, sáhnout můžete po špercích s jantarem. Ty mají léčivou energii a dokonce se o jantaru říká, že je klíčem k minulým životům a může stírat hranici mezi živým a mrtvým světem. Oranžové šperky navíc podporují tvořivost, svěžest a romantické naladění.

Zelená

Oblíbeným šperkem jsou například prsteny se smaragdy nebo náramky a přívěsky s tímto kamenem. Smaragd má typicky zelenou barvu. Symbolizuje přírodu a harmonii s ní. Zelené šperky podpoří vaši vitalitu, psychickou a fyzickou harmonii.

Modrá

Modré šperky podporují komunikaci mezi lidmi. Vybrat si můžete například luxusní šperky se safírem. Tento druh šperku by měl podpořit váš klid, pohodlí a také důvěru v sebe i v ostatní. Šperky s modrou barvou jsou elegantní a působí vždy luxusně.

Fialová

Mezi magické a tajemné šperky patří nejčastěji ty s fialovou barvou. Vyberte si prsteny nebo přívěsky s ametystem. Fialová barva symbolizuje mystiku, spiritualitu a zároveň duševní sílu. Podpoří vaše ambice, ctižádost a ulehčí vám vaši cestu za vysněným cílem.

Bílá

I v současné době patří mezi oblíbené šperky s perlami. Perly symbolizují čistotu, podpoří mezilidské vztahy a mnohdy jsou i symbolem pro lásku. Bílé šperky se hodí i pro podporu přátelství, lásky a pokory.

Zlatá

Zlaté a žluté šperky evokují novou energii. Podpoří vaši krásu a zvýší vám sebevědomí. Pravidelné nošení žlutých šperků, například žlutého safíru vám přinese do života bohatství. Nemusíte si vybírat zlaté šperky, můžete zvolit stříbrné, platinové nebo vyzkoušejte oblíbené bílé zlato.

Publikováno: 02. 08. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková