Co s volným víkendem? Za romantikou na Karlštejnsko!

Není nic horšího, než prosluněný víkend mezi čtyřmi zdmi bytu. Ale kam byste měla vyrazit, abyste si volno náležitě užila, neztratila příliš mnoho času cestováním a neutratila majlant? Vydejte se na Karlštejnsko, neboť právě zde objevíte nespočet atraktivních turistických cílů všeho druhu. Výčet těch nejzajímavějších najdete v tomto článku.

Hrad Karlštejn

Jaký by to byl výlet, kdybyste ignorovala jeden z nejimpozantnějších hradů ve střední Evropě? Karlštejn patří k nejvýznamnějším kulturním památkám a každoročně se na něj přijede podívat kolem dvou set tisíc turistů. S historickým skvostem se můžete seznámit v rámci tří prohlídkových okruhů.

Lom Velká Amerika

Za pozornost samozřejmě stojí i okolí hradu Karlštejn. K nejobdivovanějším přírodním útvarům patří lom Velká Amerika, o kterém se hovoří jako o „českém Grand Canyonu“. Do jeho velikosti má sice daleko, ale krásou mu konkurovat může. Vydáte-li se po žluté značce, dostanete se k lomu Mexiko.

Koněpruské jeskyně

Hrad Karlštejn stojí téměř sedm století, ale oproti Koněpruským jeskyním je novorozeně. Vznikly přes 400 miliony lety a nabízí jedinečnou podívanou. V rámci hodinové prohlídky budete moct obdivovat opálonosnou výzdobu a paleontologické nálezy všeho druhu. Pro zajímavost – v 15. století se v jeskyních nacházela penězokazecká dílna.

CHKO Český Kras

Milovníci nedotčené přírody by si neměli odepřít návštěvu chránění krajinné oblasti Český Kras. Procházka dubovými háji lemovanými jeskyněmi či výhledy na rokle a kaňony vás zaručeně dostanou. Na čerstvém vzduchu si odpočine nejen vaše tělo, ale i duše.

Ubytování s nádechem romantiky

Chcete-li si víkend vychutnat plnými doušky, rezervujte si ubytování u Karlštejna ve vyhlášeném Romantickém Hotelu Mlýn Karlštejn. Romantický Hotel Karlštejn se nachází v malebném prostředí jen nedaleko středověkého hradu. Je skvělým výchozím bodem, a navíc nabízí komfortní ubytování a vynikající kuchyni. Těšíte se?

Publikováno: 02. 02. 2018

Kategorie: Cestování

Autor: Ema Nováková

Tagy: karlštejnsko | okolí hradu karlštejn | ubytování karlštejn