Domů » Co s volným víkendem? Za romantikou na Karlštejnsko!
Cestování

Co s volným víkendem? Za romantikou na Karlštejnsko!

Není nic horšího, než prosluněný víkend mezi čtyřmi zdmi bytu. Ale kam byste měla vyrazit, abyste si volno náležitě užila, neztratila příliš mnoho času cestováním a neutratila majlant? Vydejte se na Karlštejnsko, neboť právě zde objevíte nespočet atraktivních turistických cílů všeho druhu. Výčet těch nejzajímavějších najdete v tomto článku.

Hrad Karlštejn

Jaký by to byl výlet, kdybyste ignorovala jeden z nejimpozantnějších hradů ve střední Evropě? Karlštejn patří k nejvýznamnějším kulturním památkám a každoročně se na něj přijede podívat kolem dvou set tisíc turistů. S historickým skvostem se můžete seznámit v rámci tří prohlídkových okruhů.

Lom Velká Amerika

Za pozornost samozřejmě stojí i okolí hradu Karlštejn. K nejobdivovanějším přírodním útvarům patří lom Velká Amerika, o kterém se hovoří jako o „českém Grand Canyonu“. Do jeho velikosti má sice daleko, ale krásou mu konkurovat může. Vydáte-li se po žluté značce, dostanete se k lomu Mexiko.

Koněpruské jeskyně

Hrad Karlštejn stojí téměř sedm století, ale oproti Koněpruským jeskyním je novorozeně. Vznikly přes 400 miliony lety a nabízí jedinečnou podívanou. V rámci hodinové prohlídky budete moct obdivovat opálonosnou výzdobu a paleontologické nálezy všeho druhu. Pro zajímavost – v 15. století se v jeskyních nacházela penězokazecká dílna.

CHKO Český Kras

Milovníci nedotčené přírody by si neměli odepřít návštěvu chránění krajinné oblasti Český Kras. Procházka dubovými háji lemovanými jeskyněmi či výhledy na rokle a kaňony vás zaručeně dostanou. Na čerstvém vzduchu si odpočine nejen vaše tělo, ale i duše.

Ubytování s nádechem romantiky

Chcete-li si víkend vychutnat plnými doušky, rezervujte si ubytování u Karlštejna ve vyhlášeném Romantickém Hotelu Mlýn Karlštejn.

Romantický Hotel Karlštejn se nachází v malebném prostředí jen nedaleko středověkého hradu. Je skvělým výchozím bodem, a navíc nabízí komfortní ubytování a vynikající kuchyni. Těšíte se?

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.