Když se rozbije autosklo. Kde ho opraví?

Sklo je choulostivý materiál a je jedno, jestli jde o výplň okna, skleněný servis po babičce nebo autosklo. Pokud se vám poškodí právě v posledním případě, může být ohrožen i váš život. Proč je důležité nečekat a uvést vozidlo do technicky způsobilého stavu?

Okamžitá oprava autoskla

Je to spíš náhoda, ale stát se to může. Můžete jet v poklidu na dálnici, ale stačí okamžik a ze silnice se vymrští malý kamínek, který však ve vysoké rychlosti prorazí autosklo. Jakmile objevíte rýhu, nepokoušejte štěstí. Nevíte, jestli se prasklina pod mechanickou tíhou nebude šířit dál, až se sklo vysype. Ale i kdyby prasklina dále nepostupovala, poškození může ovlivnit vnímání řidiče. Brání v čistém výhledu a překrývá jej, deformuje zorné pole a zbytečně cloní. Navíc, když vás zastaví policisté, mohou vám dát pokutu. Proč riskovat? V případě většiny poškození je nutná výměna čelního skla. Oprava autoskla přichází v úvahu pouze tehdy, když je vrstvené, a ne kalené, a místo poškození nesmí být mechanicky namáháno. Provádí se takzvaná bodová oprava čelního skla.

Výměna čelního skla – pneuservis

Výměna autoskla je rychlá a snadná, proto se nemusíte bát, že budete čekat věčnost. Jestli se vám něco přihodí, nechte na odbornících, aby zhodnotili situaci. Pomoci vám může autoskloservis, klidně i pneuservis, kde vám poradí, jak dál postupovat třeba i v případě pojištění. Nechceme nic přivolávat, ovšem štěstí přeje připraveným. Pokud byste náhodou někdy řešili tento problém, obrátit se můžete na Autosklo S.O.S Non-stop s.r.o., kde mají bohaté zkušenosti a se vším si poradí. Mějte na paměti, že zdraví a život jsou nejpřednější. Proto v případě poškození autoskla neriskujte. Nesnažte se šetřit s tím, že „to ještě chvíli vydrží“. Až nevydrží, už bude pozdě. Ve spolehlivém autoservisu se o vás ovšem postarají.

Publikováno: 30. 11. 2022 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ema Nováková