Hliníková okna stojí za pozornost

Plastová okna jsou samozřejmě zdaleka nejpoužívanější, což ovšem neznamená, že se automaticky hodí k použití ve všech typech projektů. Nutné je zvážit všechny parametry, nejen cenu, případně tepelně izolační vlastnosti. Důležitou roli hraje také pevnost profilů, jejich životnost, konstrukční hloubka a samozřejmě i možnosti povrchové úpravy. Co tedy nabízí hliníková okna, která se v posledních letech vrací na výsluní?

Hliníková okna: vlastnosti, výhody a nevýhody

Moderní výrobní technologie umožnily značné zlepšení tepelně izolačních vlastností stejně jako dosáhnout lepší zvukové izolace, která byla dosud doménou všudypřítomných plastových oken. Výhodou hliníku je mnohem větší konstrukční přesnost všech dosedajících prvků. Hliníková okna jsou charakteristická také větší tuhostí a pevností, což je předurčuje k použití v rámci velkých konstrukcí, jako jsou kancelářské budovy, komerční objekty a podobně. V případě hliníkových oken si lze samozřejmě vybrat z několika druhů povrchových úprav. Hojně používané je zejména eloxování, ale běžné je také práškové lakování nebo laminování fóliemi s dřevěným dekorem. Díky tomu lze docílit požadovaného vzhledu tak, aby okna dokonale korespondovala s celkovým designem a zamýšlenou architektonickou koncepcí. To v naprosté většině případů hliníková okna, která navzdory své pevnosti vynikají elegantním vzhledem, bez problémů splňují.

Jak najít spolehlivého dodavatele hliníkových oken?

Při výběru hliníkových oken se nevyplatí rozhodovat se výhradně na základě ceny, která je v porovnání s plastovými okny vyšší. Platí totiž, že dražší profily se vyznačují lepšími tepelně izolačními vlastnostmi. Vhodné je, jestliže dodavatel hliníkových oken - Opava a další města - zajišťuje také jejich instalaci, případně servis. Tak je tomu například u společnosti Triogas, která nabízí hliníková okna ve Vsetíně a širokém okolí.

Publikováno: 17. 10. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková