Skvělé tipy

Na co si dát pozor při výběru chytré televize?

Doba jde neustále kupředu a starým elektronkovým modelům už dávno odzvonilo. Dnešní televize umí mnohem víc než jen přenášet obraz, jde o elektroniku, která funguje podobným způsobem jako počítač. Fenomén chytrých televizí ovládl i české domácnosti a je jasné, že tento trend bude směle pokračovat. Důvodů je mnoho, nejen ten, že si chceme pouštět pořady zpětně, občas se místo TV podívat na YouTube nebo zahrát nějakou videohru. Potěší nás určitě i uhlopříčka, která by byla na přelomu tisíciletí spíše výtvorem z říše snů…

Propojí se jednoduše s internetem

Poslech hudby přes sluchátka, prohlížení archivu TV stanic, hraní her a brouzdání po internetu, to jsou hlavní témata rozhovoru, které se týkají tzv. chytrých televizí. Je totiž jasné, že pokrok jde kupředu mílovými kroky a televize nesmí zůstat stranou, podobně jako smartphony nebo například i žárovky. Výhodou chytrých televizí je i celá řada aplikací, které nabídnou videohovory, sociální sítě, možnost živé tapety nebo ovládání domácnosti se vším všudy. Při koupi je nadmíru důležitá nejen uhlopříčka TV, která se může v některých případech blížit dokonce až ke dvoumetrové hranici. Velikost obrazovky je zapotřebí přizpůsobit i místnosti, sedmdesátipalcový displej nebude pro garsonku, kde šetříte doslova každý decimetr, moc ideálním řešením.

Promyslet si musíme i další věci, jako jen například rozlišení obrazovky. Naprostým standardem je Full HD rozlišení, které postačí pro nenáročné diváky. Ale pozor, 4K Ultra nabídne určitě ještě mnohem zajímavější podívanou! Kdo chce sledovat filmy nebo videa ve vysokém rozlišení, měl by uvažovat právě nad touto variantou. Co naopak řešit nemusíme, je spotřeba elektrické energie. Většina moderních zařízení je optimalizována tak, aby šetřila vaši peněženku a současně nabídla špičkovou podívanou jako v kinosále. Velmi dobrou práci pak odvede například Samsung TV, léty prověřená značka, se kterou vsadíte na stabilitu a zkušenost.

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.