Nemůžete najít ideální sedačku? Nechte si ji vyrobit na míru!

Nabídka sedaček v obchodech je široká, ale najít takovou, která by přesně vystihovala vaši představu, je někdy téměř nemožné. Přesně tehdy je načase uvažovat o sedačce na míru.

Když vejdete do obchodního domu s nábytkem, nevíte kam se podívat dřív. Všude jsou elegantně umístěny nejrozmanitější druhy sedaček, skříní, postelí i nábytkových souprav. Ale když se mezi výrobky procházíte a podíváte se na ně zblízka, zjistíte, že žádný nevystihuje přesně vaši představu. Stává se to občas i vám? Řešení této situace je naprosto jednoduché.

Při zařizování obývacího pokoje kromě nábytkové stěny či nějakých skříněk a poliček potřebujete zejména pohodlnou sedačku. Vybrat si tu správnou, která by přesně sedla do vašeho bytu jako „ulitá“, se někdy zdá být nadlidským úkolem. Každý obývací pokoj je jiný a má své specifické rozměry. Od toho se nepochybně odvíjí i vaše představa o sedačce, jejím tvaru a velikosti. To jsou základní kritéria, protože někdo hledá rohové sedací soupravy, někdo klasické sedačky a někdo zase nábytek do tvaru písmene U. Po prvním kritériu však přidáváte další a snažíte se je nalézt v jednom konkrétním produktu, který by vám vyhovoval.

Na řadu přichází otázka materiálu. Pokud upřednostňujete luxus, pravděpodobně hledáte koženou sedačku, jsou-li vám příjemnější látkové sedačky, musíte najít sedačku vyrobenou z toho správného typu látky - a někdo zase upřednostňuje čalouněné sedací soupravy.

Dalším rozhodujícím faktorem je barva, celkový vzhled a design. Byli byste světlou výjimkou, kdyby vám nezáleželo na tom, abyste vybrali sedačku, která bude ladit s vaším interiérem a perfektně do něj zapadne. Proto má většina lidí jasno v tom, jestli chce spíše moderní sedačku, nebo by si vybrali raději klasickou sedačku či dokonce hledají mezi retro modely.

Najít sedačku, která by vám po všech stránkách vyhovovala, je někdy téměř nemožné. Nemusíte ovšem upouštět se svých nároků a očesávat své představy. Namísto toho si je můžete splnit. Věděli jste, že si můžete nechat vyrobit sedačku na míru? Pokud se vám nezamlouvá nabídka v prodejnách, tato možnost je pro vás nejvhodnější. Sedačky vyrobené přesně podle přání zákazníků dokážou nejlépe vylíčit jejich představy, což se odráží také na jejich spokojenosti s výrobkem, který obvykle tvoří jeden z dominantních prvků jejich domácnosti.

Výroba sedačky na míru však vyžaduje šikovnost a dovednost, která by se dala přirovnat ke krejčovské dovednosti. Tak jako šikovná švadlena dokáže vyrobit šaty nebo oblek na míru, tak si můžete nechat vyrobit i sedačku nebo pohovku. Jedná se o sofistikovanou ruční práci, které v sobě spojuje kus umění i řemesla. Šikovní lidé  - nábytkáři a čalouníci - vám dokážou vyrobit jakékoli sedačky a dokonce i čalouněný nábytek doslova na míru. Tedy podle výkresů, náčrtů, fotografií a vašich představ. Vy se budete snažit výrobcům co nejlépe přiblížit a popsat vaši představu a oni pro vás připraví hotovou sedačku, jakou nemá nikdo jiný. Určit si můžete i naprosté detaily - například to, jaké se má použít rouno.

Tento typ umělecké práce v sobě zahrnuje také průmyslovou zručnost a technické znalosti, které jsou potřebné k tomu, aby mohly vzniknout funkční, stabilní a zároveň pěkné sedačky. Nejedná se přitom pouze o běžné úpravy rozměrů standardních modelů či výběr potahových materiálů. Podle vašich představ vznikají zbrusu nové výrobky, jaké nemají páru. Nejdůležitější přitom je, aby kopírovaly vaše představy a vystihovaly vaše přání.

Pokud jste zároveň zastánci tradiční kvalitní výroby, bude pro vás sedací souprava vyrobená v české dílně přesně tím, co by ve vaší domácnosti nemělo chybět. Výrobky z velkoobchodů nikdy nebudou tak kvalitní a nevydrží tolik, jako takto vyráběné kusy nábytku. Navíc si můžete přesně vybrat, jak bude vaše sedačka vypadat - můžete klidně sami koupit koženku podle svého uvážení. Díky tomu bude sedací souprava na milimetr přesně taková, jakou ji chcete mít. Určitě se stane se ozdobou vašeho interiéru, ve kterém vynikne.

Publikováno: 26. 05. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková