Domů » Školní aktovku, nebo batoh? Rozhodující je věk dítěte
Lifestyle

Školní aktovku, nebo batoh? Rozhodující je věk dítěte

Máte doma budoucího prvňáčka? Pak jistě přemýšlíte nad tím, jakou pro něj vybrat aktovku či batoh. Anebo snad vaše dítko přechází na druhý stupeň, případně do prvního ročníku na střední škole a potřebuje nový batoh, který bude odpovídat jiným požadavkům? Výběr nepodceňujte, má větší význam, než si možná myslíte.

Pro prvňáčka je lepší aktovka

V případě prvňáčka se budete muset rozhodnout mezi aktovkou a batohem. Obecně je školní aktovka pro prvňáčka lepší volbou, protože se její klopa otevírá snadněji než zip u batohu. Navíc nabízí přehlednější vnitřní členění, což je pro roztržitého žáčka velmi praktické.

V praxi však záleží především na tom, aby aktovka měla:

  • polstrovaná a ergonomicky tvarovaná záda,
  • dostatečně široké popruhy (min. 4 cm)
  • pevnou konstrukci (aby vydržela déle než jeden rok),
  • nízkou hmotnost,
  • bezpečnostní reflexní prvky.

Zároveň není od věci, když má aktovka pevné dno, je z nepromokavého materiálu, má ucho a množství praktických doplňků v podobě penálu, krabice na svačinu, sáčku na přezůvky apod.

Jde se na druhý stupeň

Pokud vaše dítko nastupuje na druhý stupeň, čekají ho velké změny. Hraní jde stranou, zpoza lavice bude čerpat mnohem více vědomostí. Na druhou stranu jde o větší dítě, které si zaslouží stylový školní batoh pro 2. stupeň.

Opět by neměla chybět zádová podpora a anatomicky tvarované ramenní popruhy. Důležitá je také vhodně zvolená velikost – do batohu by se měly pohodlně vejít všechny sešity a učebnice, ale nemusí být za každou cenu obrovský. A pokud si žáček nepotrpí na dětské motivy, můžete mu bez obav pořídit klasický studentský batoh.

Kvalitní, ergonomické a nápadité

Po jaké značce sáhnout? Velmi dobrému jménu se těší české  školní batohy Stil. Jsou lehké, perfektně sedí na zádech, mají prakticky členěný vnitřní prostor a optimální rozměry. Navíc stojí rozumné peníze. Prohlédnout a zakoupit si je můžete na stil.cz.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.