Školní aktovku, nebo batoh? Rozhodující je věk dítěte

Máte doma budoucího prvňáčka? Pak jistě přemýšlíte nad tím, jakou pro něj vybrat aktovku či batoh. Anebo snad vaše dítko přechází na druhý stupeň, případně do prvního ročníku na střední škole a potřebuje nový batoh, který bude odpovídat jiným požadavkům? Výběr nepodceňujte, má větší význam, než si možná myslíte.

Pro prvňáčka je lepší aktovka

V případě prvňáčka se budete muset rozhodnout mezi aktovkou a batohem. Obecně je školní aktovka pro prvňáčka lepší volbou, protože se její klopa otevírá snadněji než zip u batohu. Navíc nabízí přehlednější vnitřní členění, což je pro roztržitého žáčka velmi praktické. V praxi však záleží především na tom, aby aktovka měla:
  • polstrovaná a ergonomicky tvarovaná záda,
  • dostatečně široké popruhy (min. 4 cm)
  • pevnou konstrukci (aby vydržela déle než jeden rok),
  • nízkou hmotnost,
  • bezpečnostní reflexní prvky.
Zároveň není od věci, když má aktovka pevné dno, je z nepromokavého materiálu, má ucho a množství praktických doplňků v podobě penálu, krabice na svačinu, sáčku na přezůvky apod.

Jde se na druhý stupeň

Pokud vaše dítko nastupuje na druhý stupeň, čekají ho velké změny. Hraní jde stranou, zpoza lavice bude čerpat mnohem více vědomostí. Na druhou stranu jde o větší dítě, které si zaslouží stylový školní batoh pro 2. stupeň. Opět by neměla chybět zádová podpora a anatomicky tvarované ramenní popruhy. Důležitá je také vhodně zvolená velikost – do batohu by se měly pohodlně vejít všechny sešity a učebnice, ale nemusí být za každou cenu obrovský. A pokud si žáček nepotrpí na dětské motivy, můžete mu bez obav pořídit klasický studentský batoh.

Kvalitní, ergonomické a nápadité

Po jaké značce sáhnout? Velmi dobrému jménu se těší české  školní batohy Stil. Jsou lehké, perfektně sedí na zádech, mají prakticky členěný vnitřní prostor a optimální rozměry. Navíc stojí rozumné peníze. Prohlédnout a zakoupit si je můžete na stil.cz.

Publikováno: 06. 12. 2018

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ema Nováková

Tagy: aktovka nebo batoh | školní batoh pro prvňáčka