Domů » Vaše tvář jako nahá
Zdraví

Vaše tvář jako nahá

S přibývajícím sluncem a přicházejícím letním obdobím, tak nějak samovolně opouštíme od těžkých make-upů a nánosů maskary. Naopak se snažíme dát více prostor přirozenosti a světlejším tónům dekorační kosmetiky.

Což je jenom dobře. Pleť není ideální příliš zatěžovat, tím spíše v horkých letních dnech, kdy se pleť potí a většina nekvalitních pudrů stejně nedrží, a naopak jen zanášejí póry. Zkrátka léto je vždy zátěžový test každé zkrášlující kosmetiky.

Nejlepší volbou je pro vás i vaši pokožku přirozenost. A pakliže jí správně dodáte vše, co bude potřeba, bude zářit zdravým.

Vše začíná uvnitř!

Jak se vyživujeme jídlem, projeví se samozřejmě především i na naší pleti. Základem je tedy v létě jíst lehce a střídmě, a především pít hodně čisté pramenité vody.

Antioxidace

Jedná se ve zkratce o ochranu proti předčasnému stárnutí. Pomoci vám mohou různé bylinné čaje, ale i bobule jako třeba borůvky či oblíbená řasa chlorella. Sáhnout také můžete po antioxidační pleťové řadě a zaměřit se na vyčištění pleti. Užitečnými pomocníky jsou rozhodně čistící balzám a detoxikační maska. Pleť se krásně vyhladí a oživí.

Správný základ

Samozřejmostí pak pro nás musí být péče ráno a večer. Vyčištění pleti tampónem či sonickým kartáčkem a nanesení hydratačního krému.

Osvěžení během dne

Pečující vzpruhu můžeme naší pokožce dopřát díky různým sprejům – růžovým, levandulovým či mátovým, které zabrání nejen pocení, krásně nás probudí, ale dodají i potřebné vitamíny. Sáhněte třeba i po termálních, které ji navíc zvláční.

Pozor slunce!

Bylo napsáno nespočet článků, jak je důležité chránit se adekvátním SPF faktorem. Na obličej by to měla být nejméně 30! Navíc výhodou je, že většina letních kvalitních make-upů či tónovacích krémů, které právě můžete v létě použít namísto těžkých pudrů, UV faktor již obsahují. Tak vás neohrozí spálený nos či tvorba pigmentových skvrn.

Správný make-up

Na léto volte raději odstíny růžové či broskvové, které podtrhnou vaše opálení, a především přirozený vzhled. Pro společenské akce jej podtrhněte bronzry ve zlaté.

Tak vzhůru za letním dobrodružstvím a zážitky prosluněných dnů.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.