Bydlení

Splňte si sen o bydlení ve skandinávském stylu. Držte se těchto pravidel!

Skandinávskému stylu bydlení propadl takřka celý svět. Proč na něj nedají dopustit i lidé, jejichž adresa je od chladných severoevropských zemí vzdálena tisíce kilometrů? Důvodů je více, k těm hlavním patří jednoduchost, čistota, praktičnost a nenucená elegance. Pokud vás napadlo, že severskému stylu podřídíte domácnost i vy, rozhodně neuděláte chybu. Jak začít, se dočtete v tomto článku.

V prvé řadě pamatujte, že nábytek odpovídající nepsaným pravidlům severského stylu bydlení nenajdete jen ve řetězcích typu IKEA. Naopak se poohlédněte i u menších prodejců, kteří nabízí osobitější kousky – třeba na Nabytkovyraj.cz, kde najdete široké spektrum nábytku i doplňků všeho druhu.

Prosvětlete interiér

Skandinávie je na světlo skoupá, proto se ho obyvatelé snaží do interiéru dostat v co největší míře. Pomůžou vám v tom neutrální barvy v čele s bílou, světle šedou a béžovou. Větší intenzity světla dosáhnete také pomocí zrcadel. Naopak se snažte odstranit tmavá zákoutí, zbytečné příčky apod.

Sundejte záclony

Ortodoxní vyznavači severského stylu bydlení by na okna nikdy nepověsili záclony. A pokud ano, rozhodně ne bohatě zdobené. Jako v případě ostatních textilií hraje prim minimalismus. Na druhou stranu si dejte pozor na přílišnou strohost. Nepleťte si jednoduchost s nudou a fádností, protože takový skandinávský styl rozhodně není.

Dřevo všude, kam se podíváte

Alfou a omegou severského stylu bydlení je dřevo. Jeho přemíra je logická, ve skandinávských zemích je ho dostatek a přirozeně patří k nejpoužívanějším materiálům. Podíl na tom jistě má i fakt, že Skandinávci mají vřelý vztah k přírodě. Přírodní materiály působí útulně a dodávají domovu na hřejivé atmosféře.

Co dodat závěrem? Snad jen to, abyste byla při zařizování interiéru svá a nebála se do něj vnést kousek sama sebe. Klidně experimentujte a vpasujte do skandinávského stylu i prvky z jiných stylů.

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.