Domů » Splňte si sen o bydlení ve skandinávském stylu. Držte se těchto pravidel!
Bydlení

Splňte si sen o bydlení ve skandinávském stylu. Držte se těchto pravidel!

Skandinávskému stylu bydlení propadl takřka celý svět. Proč na něj nedají dopustit i lidé, jejichž adresa je od chladných severoevropských zemí vzdálena tisíce kilometrů? Důvodů je více, k těm hlavním patří jednoduchost, čistota, praktičnost a nenucená elegance. Pokud vás napadlo, že severskému stylu podřídíte domácnost i vy, rozhodně neuděláte chybu. Jak začít, se dočtete v tomto článku.

V prvé řadě pamatujte, že nábytek odpovídající nepsaným pravidlům severského stylu bydlení nenajdete jen ve řetězcích typu IKEA. Naopak se poohlédněte i u menších prodejců, kteří nabízí osobitější kousky – třeba na Nabytkovyraj.cz, kde najdete široké spektrum nábytku i doplňků všeho druhu.

Prosvětlete interiér

Skandinávie je na světlo skoupá, proto se ho obyvatelé snaží do interiéru dostat v co největší míře. Pomůžou vám v tom neutrální barvy v čele s bílou, světle šedou a béžovou. Větší intenzity světla dosáhnete také pomocí zrcadel. Naopak se snažte odstranit tmavá zákoutí, zbytečné příčky apod.

Sundejte záclony

Ortodoxní vyznavači severského stylu bydlení by na okna nikdy nepověsili záclony. A pokud ano, rozhodně ne bohatě zdobené. Jako v případě ostatních textilií hraje prim minimalismus. Na druhou stranu si dejte pozor na přílišnou strohost. Nepleťte si jednoduchost s nudou a fádností, protože takový skandinávský styl rozhodně není.

Dřevo všude, kam se podíváte

Alfou a omegou severského stylu bydlení je dřevo. Jeho přemíra je logická, ve skandinávských zemích je ho dostatek a přirozeně patří k nejpoužívanějším materiálům. Podíl na tom jistě má i fakt, že Skandinávci mají vřelý vztah k přírodě. Přírodní materiály působí útulně a dodávají domovu na hřejivé atmosféře.

Co dodat závěrem? Snad jen to, abyste byla při zařizování interiéru svá a nebála se do něj vnést kousek sama sebe. Klidně experimentujte a vpasujte do skandinávského stylu i prvky z jiných stylů.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.