TOP 4 zámecké hotely v České republice

Pobyt na zámku už není určen jen pro příslušníky šlechtických rodin, jako tomu bylo kdysi, přenocovat v zámeckých komnatách a užít si doslova královský odpočinek může dnes v podstatě kdokoliv, a to díky unikátním a stylovým zámeckým hotelům. Níže vám představíme čtyři výjimečné české zámecké hotely, z nichž každý nabízí zážitky a prostředí, které jinde nenajdete.

  1. Chateau Herálec & Spa by L'OCCITANE

Na prvním místě rozhodně musíme zmínit Chateau Herálec, který se dlouhodobě díky hodnocení hostů na mnohých platformách a projektech zaměřených na ubytovávání drží mezi top českými luxusními zámeckými hotely. Velice kladná hodnocení přicházejí i ze zahraničí a podle některých zahraničních cestovatelských médií se drží i na absolutní světové špičce v těchto typech hotelů. Luxusní zámecký hotel navíc jako první u nás získal prestižní licenci na provozování spa pod hlavičkou přírodní francouzské kosmetiky L'OCCITANE. Původní stavba vznikla ve 13. století, ale promyšlená rekonstrukce dokázala do autentických prostor vnést naprostý luxus a pohodlí. Hosté oceňují nejen interiér a služby, všímají si také opravdu přátelské až rodinné atmosféry, která je pro Herálec typická.

  1. Chateau St. Havel s wellness

Ubytování na zámku je možné zažít i v našem hlavním městě, za doporučení zde rozhodně stojí wellness hotel Chateau St. Havel. Najdete ho obklopený klidným a prostorným zámeckým parkem na Praze 4, tudíž je z něj velmi dobrá dostupnost do centra a zároveň si zde můžete odpočinout v tichu a s výhledem na nedaleké rybníky. Historie této stavby sahá rovněž až do 13. století a dnes láká hosty hlavně na luxusní gastronomii a široké spektrum aktivit, jako je například golf nebo Wellness Centrum Infinit.

  1. Chateau Zbiroh

Křivoklátské lesy ukrývají další skvost mezi zámeckými hotely, a to Chateau Zbiroh často nazýván také Zámek tří císařů. Hosté na zámku mohou vybírat z malých pokojů s výhledem do parku i prostorných apartmánů pamatujících návštěvu císaře Karla IV., malíře Alfonse Muchy či herečky Emy Destinové. Sází se zde hlavně na autenticitu a dobovou atmosféru, kterou jen tak někde nenajdete. Jedná se o Nejstarší šlechtický hrad v Čechách, obklopen je starým anglickým parkem a disponuje středověkou krčmou s promyšleným menu.

  1. Maxmilian Lifestyle Resort Loučeň

Dlouhodobě skvělá hodnocení od hostů získává i tento honosný hotel v malé obci Loučeň v blízkosti Nymburka. Zmiňujeme jej hlavně proto, že se při jeho rekonstrukci dokonale podařilo propojit historickou budovu s naprosto moderní přístavbou. Vzniklo tak luxusní, ale dokonale stylové místo pro odpočinek s dlouhým příběhem. Hosté se můžou sami rozhodnout, jestli přenocují v moderně střižených pokojích nebo v historických apartmánech promyšleného zámeckého stylu.

Publikováno: 28. 02. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Ema Nováková