Suchá pokožka na rukou není jen estetický problém

Nepříjemné pocity způsobené suchou pokožkou na rukou a na prstech může být krátkodobý problém, který se nám po pár dnech podaří vyřešit klasickými krémy na hydrataci. Jestliže je však naše pokožka natolik vysušená, že jsou ruce popraskané do krve, potýkáme se s bolestí při každém doteku a je potřeba nastolit potřebnou léčbu.

Příčiny suchých a rozpraskaných rukou

V nejhorších případech jsou suché ruce spojeny s různými nemocemi či alergiemi, kontaktním nebo dyshidrotickým ekzémem. V těchto případech je rozhodně nutné řešit postup léčby s dermatologem a užívat předepsané masti. Existují však i jiné, méně závažné problémy, které problém způsobily. Často se s ním potýkáme v zimním období, kdy ruce vystavujeme častým přechodům mezi teplem a chladem. V létě pak může být problém klimatizace, která vysušuje vzduch, což rukám příliš neprospívá. Dále je možné, že není dodržován dostatečný pitný režim, naše strava není bohatá na vitaminy a minerály. Příčinou bývá v neposlední řadě také špatné mytí rukou. Nakonec, jestliže je vaše pokožka na rukou často vystavována chemikáliím, desinfekčním prostředkům nebo například barvám na vlasy, je podrážděná a kožní bariéra je znovu a znovu narušována. Co tedy dělat a jak pečovat o ruce, tak aby byla jejich pokožka pružná a hydratovaná?

Péče o ruce

Aby byly vaše ruce hydratované a chráněné, je nutné nosit rukavice ať už v zimním období, tak pro práci s alergeny a chemikáliemi. Důležité je také pít dostatečné množství vody, zaměřit se na vyváženou stravu, která bude bohatá na vitaminy a minerály, které je možné tělu dodávat také skrze doplňky stravy. Pro ochranu a hydrataci existuje také krém na suché ruce, který pokožku chrání po dobu až 6 hodin a podílí se na obnově kožní bariéry. Neobsahuje žádné přídavné látky ani vonné oleje, které by pokožku dráždily. Je vhodný pro děti od 6 měsíců.

Publikováno: 23. 06. 2022

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Ema Nováková