4 posilovací stroje pro kardio cvičení

Chcete zhubnout přebytečné kilogramy a zlepšit i svou fyzickou kondici? Vyberte si cvičení, které vás bude bavit a u kterého vydržíte. Pro rychleji viditelnou změnu a výsledky například už za měsíc, si vyberte kardio cvičení. Tento druh cvičení můžete zařadit i před každodenní posilování.

1) Běžecký pás

Oblíbeným posilovacím strojem, který využijete ke kardio cvičení je běžecký pás. Pořiďte si jej domů a využijte možnost běhat v jakoukoliv denní hodinu a běh v jakémkoliv počasí. Začněte rychlejší chůzí, alespoň 10 až 15 minut denně. Poté svou aktivitu postupně zvyšujete a přidávejte i zátěž. Měli byste se dopracovat k 30 až 40 minutám souvislého běhu denně. První výsledky svého snažení uvidíte už za první měsíc pravidelného cvičení.

2) Eliptický trenažér

Cestu k vaší vysněné postavě vám ulehčí i eliptický trenažér. Na tomto posilovacím stroj posilujete střed těla a navíc i ruce a nohy. Buď tento stroj využijte k 15 minutám cvičení denně a následnému posilování nebo cvičte 40 minut denně jen na elipticalu. Velkou výhodou pravidelného cvičení je i možnost cvičit obden, případně třikrát týdně. Jakmile se začnete hýbat, vaše tělo bude rychleji a lépe spalovat i v ty dny, kdy máte pohybu méně nebo kdy si necháváte čas na regeneraci.

3) Rotoped

Pokud máte problémy s vysokou váhou, začněte postupně, například pomocí jízdy na rotopedu. Dopřejte si cvičení hned po probuzení, a to ještě před snídaní. Uvidíte, že tím zrychlíte své spalování a výsledky se dostaví mnohem rychleji. Nalačno bude navíc vaše tělo spalovat tuky efektivněji. Zkuste alespoň měsíc vstávat o chvilku dřív a alespoň 10 minut věnujte rannímu cvičení. Nebojte se kardio cvičení spojit i s posilováním, případně na začátek svého každodenního snažení zařaďte jógínský pozdrav slunci.

4) Stepper

Skvělým pomocníkem při cvičení je také stepper. Pokud chcete denně splnit hubnoucí limit alespoň 10 tisíc kroků, tak je stepper to pravé. Nemusíte chodit ven, řešit počasí, případně ztrácet čas. Na stepperu si užijete cvičení ráno po probuzení, večer před spaním nebo třeba při čekání, až se vám uvaří brambory k obědu. Nastavte si na stepperu střední zátěž, začněte první týden klidně s 5 minutami, poté postupně přidávejte. Zvyšte na 10 minut, po dalším týdnu na 15 minut. Dopracujte se až k 40 minutám, pokročilí sportovci zvládnou i 60 minut. Dopřejte si denní cvičení a již za měsíc si všimnete vytvarovaného pozadí, posílených nohou a hubenějšího bříška.

Publikováno: 02. 08. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková