Móda & krása

Čarokrásné diamanty: Co o nich možná nevíte?

Sníte o podmanivém diamantovém prstenu a doufáte, že právě takový dostanete letos k Vánocům? Třeba budete mít štěstí a něco diamantového v úhledně zabalené krabičce skutečně najdete. Ale teď si zkraťte čekání tím, že se začtete o zajímavostech. Diamant totiž není jen tak ledajaký drahokam!

Kdo se bez diamantu neobejde?

Pokud jste se narodila v dubnu, pak je s podivem, že ještě diamantový šperk nemáte. Drahokam kamenem právě tohoto měsíce.

Co si o diamantech mysleli staří Řekové a Římané?

Zástupci starých kultur přikládali drahým kamenům různý význam. Římané a Řekové tyto drahokamy pokládali za slzy bohů a úlomky padajících hvězd. Podle římské legendy měl bůh Amor šípy s hroty právě z toho drahého kamenu.

Jak jsou diamanty staré?

Podle odborníků je stáří některých kamenů až 3 miliardy let. Formovaly se ve velké hloubce – více než 150 km pod zemským povrchem a postupně se dostaly do vrchních sfér pomocí podpovrchové vulkanické činnosti.

Jak diamanty vznikly?

Diamanty tvoří jeden jediný chemický prvek – uhlík. Černý materiál se přetvořil v nádherný drahokam působením vysokých teplot a tlaku. Proto má unikátní vlastnosti – jedná se o nejtvrdší drahokam na světě. Vždyť i samotný název pochází z řeckého slova „adamas“, tedy „nezničitelný“ či „neporazitelný“. Diamant poškrábe pouze jiný diamant.

Jaký měly diamanty význam?

V mnoha starověkých kulturách byly diamanty symbolem síly. Proto si je s oblibou brali válečníci s sebou do bitev a často si jimi zdobily zbroj i králové. V období středověku byly drahokamům přisuzovány léčitelské schopnosti. Konkrétně léčba psychických chorob, únavy a nevolnosti.

Kde seženete krásné šperky?

Nádherné diamantové šperky najdete v nabídce specializovaného prodejce na ardiama.sk.

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.