Čarokrásné diamanty: Co o nich možná nevíte?

Sníte o podmanivém diamantovém prstenu a doufáte, že právě takový dostanete letos k Vánocům? Třeba budete mít štěstí a něco diamantového v úhledně zabalené krabičce skutečně najdete. Ale teď si zkraťte čekání tím, že se začtete o zajímavostech. Diamant totiž není jen tak ledajaký drahokam!

Kdo se bez diamantu neobejde?

Pokud jste se narodila v dubnu, pak je s podivem, že ještě diamantový šperk nemáte. Drahokam kamenem právě tohoto měsíce.

Co si o diamantech mysleli staří Řekové a Římané?

Zástupci starých kultur přikládali drahým kamenům různý význam. Římané a Řekové tyto drahokamy pokládali za slzy bohů a úlomky padajících hvězd. Podle římské legendy měl bůh Amor šípy s hroty právě z toho drahého kamenu.

Jak jsou diamanty staré?

Podle odborníků je stáří některých kamenů až 3 miliardy let. Formovaly se ve velké hloubce – více než 150 km pod zemským povrchem a postupně se dostaly do vrchních sfér pomocí podpovrchové vulkanické činnosti.

Jak diamanty vznikly?

Diamanty tvoří jeden jediný chemický prvek – uhlík. Černý materiál se přetvořil v nádherný drahokam působením vysokých teplot a tlaku. Proto má unikátní vlastnosti – jedná se o nejtvrdší drahokam na světě. Vždyť i samotný název pochází z řeckého slova „adamas“, tedy „nezničitelný“ či „neporazitelný“. Diamant poškrábe pouze jiný diamant.

Jaký měly diamanty význam?

V mnoha starověkých kulturách byly diamanty symbolem síly. Proto si je s oblibou brali válečníci s sebou do bitev a často si jimi zdobily zbroj i králové. V období středověku byly drahokamům přisuzovány léčitelské schopnosti. Konkrétně léčba psychických chorob, únavy a nevolnosti.

Kde seženete krásné šperky?

Nádherné diamantové šperky najdete v nabídce specializovaného prodejce na ardiama.sk.

Publikováno: 12. 12. 2017

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková

Tagy: diamant zajímavosti | diamantové šperky