Co by nevěsty udělaly jinak

Každá nevěsta tráví plánováním svatby spoustu času. Nechce totiž podcenit ani ty nejmenší detaily. Bohužel ne vždy všechno vyjde podle představ. Nezřídka si pak druhý den řekne: „kdybych tohle věděla“. Co by nejčastěji udělaly jinak? A co by poradily těm budoucím nevěstám?

Nenechaly by si do toho mluvit

Svatební den je především o nevěstě a ženichovi, měli by si ho tedy zařídit a užít podle svého. Bohužel však často ustupují tlaku okolí, aby se zavděčili rodině, kamarádům, známým. Nechají se tak vmanipulovat do věcí jen proto, že „by to tak mělo být“ – od svatby v kostele přes dlouhou bílou svatební róbu až po svíčkovou na stole. I když chcete svoje blízké potěšit, mějte na paměti, že je to váš den. Jestli tedy sníte o tom, že řeknete své „ano“ za svitu měsíce někde na louce a v krátkých svatebních šatech, prostě to udělejte, bez ohledu na to, co si myslí ostatní. Vždyť se vdáváte jenom jednou za život.

Trávily by víc času s nejbližšími

Během svatebního dne má nevěsta celkem napilno. Pro všechny povinnosti se tak nestíhá dostatečně věnovat svým hostům, kteří přišli tento důležitý okamžik strávit s ní. Byla by však škoda se jim za jejich podporu neodvděčit. Najděte si proto čas nejen na to jim pořádně poděkovat, ale i prohodit s nimi pár slov. Aby průběh večera probíhal hladce i bez vašeho dohledu, rozdělte povinnosti mezi družičky, které vám s organizací pomohou. Předem je instruujte, co bude potřeba, a jak si to celé představujete. Samotné zařizování pak už nechte na nich.

Nešetřily by na svatebních šatech

Svatební šaty jsou tím, co dělá nevěstu nevěstou. Především u „low cost“ svateb však na ně nezbývá tolik financí, kolik by si nastávající manželky přály. Často tak sleví ze svých nároků a pak toho litují, protože se v nich necítí tak, jak by se tuto významnou životní událost slušelo. Máte-li tedy ty své vysněné, nechte si šaty ušít na míru. Ušetřit přece můžete na jiných věcech, které pro vás nehrají tak důležitou roli. Alespoň jeden den v životě si ale zasloužíte prožít jako princezna!

Publikováno: 11. 08. 2020

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková