Crossbody kabelka je ideální pro aktivní ženy

Jedna kabelka prostě nestačí. Každá žena jich potřebuje několik, v různých barvách i velikostech. Ve sbírce by rozhodně neměla chybět crossbody kabelka. Tato univerzální zástupkyně se totiž hodí pro řadu příležitostí. Crossbody kabelka může být malá i střední. Ty malé pojmou peněženku a telefon, třeba když vyrážíte na kávu s kamarádkou. Ty větší se hodí do práce a do školy. Tento široký výběr modelů z ní dělá nadčasový a povinný kousek v šatníku každé ženy. I když původně byla vyrobena pro muže!

Kabelka, již nemusíte držet v ruce

Kabelka do ruky je sice fajn, ale jsou příležitosti, kdy vám může více vyhovovat mít spíše prázdné ruce. Přesně to si mysleli pracovníci americké firmy Pony Express, již začali s kabelkami přes rameno. Po nich je začali nosit také pošťáci, průvodčí a další profese. Na dámy došlo až v 50. letech 20. století. Tradiční malé kabelky v crossbody provedení mají dlouhý pásek, tudíž je můžete nosit dle svého vlastního uvážení přes rameno nebo šikmo. Některé mají pásek odepínatelný, pak se dají použít i jako psaníčko.

Crossbody kabelka jako sportovní i elegantní doplněk

Kožené kabelky crossbody s tenkým páskem se hodí do práce, školy i k business outfitům. Jestliže plánujete jít na vycházku a potřebujete si s sebou vzít mobil, klíče, peněženku, sáhnete pochopitelně po crossbody z jiného materiálu. Na párty jsou vynikající malé crossbody s řetízkem místo pásku, crossbody s třásněmi se hodí k boho šortkám či lehkým letním halenkám. A velká variabilita se nabízí taktéž ve tvarech. Crossbody kabelky se vyrábí kulaté, půlkulaté, ve stylu psaníčka, s klopou i bez. Tu svou si určitě vyberete i vy.

Malé kabelky na procházky nebo cestování

Crossbody tašky dnes nosí i pánové. Pro obě pohlaví jde totiž o velmi pohodlnou kabelku, z níž nebolí záda. Váha se rozkládá přes celé tělo, a proto je jako dělaná na cestování nebo dlouhé procházky.

Publikováno: 16. 03. 2022

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková