Diskrétní sexshop online? Ne všude budete zcela anonymní

Erotické pomůcky dnes najdete v mnohých ložnicích a svůj vliv na to určitě má jejich snadná dostupnost. Dnes už prostě nemusíte celí rudí chodit do sexshopu a pod rouškou hanby si vybírat, čím si asi zpestříte milostný život. Místo toho sednete k počítači, potvrdíte tlačítko, že vám už bylo 18 let, a nerušeně si vybíráte. Když sedíte u počítače a nikdo vás nevidí, máte šanci si v klidu dohledat neznámé pojmy, přečíst si recenze a zjistit si, jak se co používá. Až si definitivně vyberete, zadáte adresu (případně si zboží vyzvednete třeba v Zásilkovně), a z e-shopu vám pak přijde diskrétně zabalený nijak neoznačený balík. Hurá, je to za vámi a nikdo se ani nedozvěděl o vašem erotickém nákupu. Nebo je všechno jinak?

Všichni slibují bezpečí, ale skutečnost je jiná

Neoznačený balík je standardem snad u všech sexshopů. Ne všechny se však pečlivě starají o vaši anonymitu. Výborně to na svém webu vysvětluje sexshop Sexio. Rozebírá několik klíčových chyb, kterých se spousta e-shopů (nejen těch eroticky zaměřených) dopouští, a běžného člověka by u nich přitom ani nenapadlo, že mohou být nějakou hrozbou. Jak je to možné?

Typickým problémem je cizí obsah

Všimli jste si někdy na nějakém webu ikonek ze sociálních sítí? Nejčastěji tam bývá tlačítko Like od Facebooku nebo Tweet z Twitteru. Weby je umisťují za účelem, aby byl jejich obsah více sdílen. Jenže ony umí ve skutečnosti ještě něco jiného. Facebook a Twitter pak zjistí, že jste danou stránku navštívili, ví, na co jste klikli a co jste si jak dlouho prohlíželi. Mějte se proto před takovými tlačítky na pozoru! A podobných věcí byste našli víc. Šifrování komunikace mezi vaším počítačem a serverem, na němž běží e-shop, nebo používá srovnávačů cen. Až budete tedy příště chtít nakoupit erotické hračky skutečně anonymně, nakupte na Sexio.cz. Případně si tam aspoň přečtěte, před čím se mít na pozoru u jiných e-shopů.

Publikováno: 01. 04. 2019

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ema Nováková