Hurá za sluncem. A to rovnou za atraktivní exotikou!

V našich končinách se rtuť venkovního teploměru pomalu přibližuje k bodu mrazu. Pokud se ještě nechcete rozloučit s letním obdobím, nemusíte, stačí vyrazit do některé z exotických zemí. Co takhle do Afriky, Jižní Ameriky, Austrálie nebo Karibiku?

Keňa, Zanzibar či Zimbabwe?

Pokud se řekne exotická dovolená, každý si představí něco jiného. Jestliže prahnete po lehkém adrenalinu, zavítejte do Keni. Jedná se o nádhernou zemi omývanou Indickým oceánem. Proslulá je především svými národními parky v savaně a přírodními rezervacemi. Dalším africkým lákadlem je Zanzibar, často označován jako ráj na zemi. Křišťálově čisté moře, bílé písčité pláže, zelené parky. Přesně tak by se dal Zanzibar charakterizovat. Z afrických pokladů za zmínku stojí ještě Zimbabwe, kde si vás podmaní rozmanitost přírody a hornatá krajina plná vodopádů.

Kostarika, Jamajka či Kuba?

Jestli vás láká spíše Střední Amerika a Karibik, zřejmě se vám do hledáčku dostanou země jako Kostarika, Jamajka a Kuba. Kostarika neboli zahrada Střední Ameriky je proslulá dechberoucí přírodou a národními parky s přírodními úkazy. Jamajka zase byla označena za nejlepší karibskou destinaci letošního roku. Že by to bylo životním rytmem, který určuje hudební styl reggae? Zapomenout nesmíme ani na Kubu, která leží zhruba 150 kilometrů od Jamajky. Kuba je ostrov mnoha tváří, kde si na své přijdou milovníci míchaných nápojů a kvalitních doutníků. Pomyslnou třešničkou na dortu jsou krásné ženy. Luxusní dovolená na vás tedy čeká i ve Střední Americe. Ptáte se tedy, kam na dovolenou? Podívejte se na nabídku zájezdů a dovolených cestovní agentury MONOÏ, která na trhu působí více než dvacet let. Vyznačuje se individuálním přístupem a kvalitními službami. Spolupracuje s prověřenými partnery a DMC agenturami.

Publikováno: 27. 10. 2018

Kategorie: Cestování

Autor: Ema Nováková