Domů » Zapomeňte na chemii, nejlepší je přírodní léčba
Zdraví

Zapomeňte na chemii, nejlepší je přírodní léčba

Toto zimní období je nejoblíbenější pro všechny bacily, bakterie, streptokoky a podobné viry, které rády sužují naše zdraví. Nechcete přeci každou zimu skončit na antibiotikách? Když pocítíte, že se o vás něco pokouší, zkuste to jinak. První cesty nepovedou k lékárničce, zkuste to tentokrát přírodně. Vyplatí se to a vaše tělo vám poděkuje.

Přírodní versus chemická léčba

Je třeba si uvědomit, že přírodní léčba zdaleka nefunguje stejně jako ta chemická. Nestačí jen týden v posteli a ani nepotlačuje příznaky, ale zrovna řeší příčinu. Přírodní léčba funguje na principu podpory vašeho těla, aby se samo zvládlo poprat a pracovat v harmonii. Samozřejmě, čaj s medem, citronem a zázvorem známe každý, a připravujeme si ho, když nás začne škrábat v krku. Zapomeňte na klasický, pytlíkový čaj. Vsaďte na poctivé bylinky!

Které bylinky dokážou pomoci nejenom na nachlazení?

Jistě všichni známe kouzelné zdravotní přínosy čerstvých bylin. Existuje i spousta takových, co dokážou pomoci nejenom na nemoc a nachlazení, ale například také na zácpu. Takovou bylinkou je i orsej jarní. Dejte si pozor, v době zrání je jedovatý, takže se před jeho konzumací raději poraďte se zkušenou bylinkářkou. Můžete si z něj vytvořit chutný salát či konzumovat jeho listy jen tak. Pokud vás trápí zácpa či hemeroidy, stačí bylinku povařit a přefiltrovat. Máte skvělý odvar, jenž vám do měsíce hemeroidy úplně zničí.

Trápí vás špatné zažívání nebo nemůžete spát?

Tyhle dva problémy prakticky nejčastěji trápí většinu z nás. Existuje jedna bylina, jež dokáže oba dva tyto neduhy vyléčit najednou. Možná budete překvapeni, že se jedná o klasický a „obyčejný“ kopr vonný. Sice se nad koprovkou spousta z nás jenom ošklíbá, ale kdybychom věděli, kolik účinků kopr má, s chutí bychom se do ní pustili. Kopr totiž skvěle podporuje trávení díky svým esenciálním olejům. Ty mají zároveň zklidňující a hypnotické vlastnosti, které pomáhají s nespavostí.

Tak co, bude dnes na oběd koprovka?

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.