Zdraví

Zapomeňte na chemii, nejlepší je přírodní léčba

Toto zimní období je nejoblíbenější pro všechny bacily, bakterie, streptokoky a podobné viry, které rády sužují naše zdraví. Nechcete přeci každou zimu skončit na antibiotikách? Když pocítíte, že se o vás něco pokouší, zkuste to jinak. První cesty nepovedou k lékárničce, zkuste to tentokrát přírodně. Vyplatí se to a vaše tělo vám poděkuje.

Přírodní versus chemická léčba

Je třeba si uvědomit, že přírodní léčba zdaleka nefunguje stejně jako ta chemická. Nestačí jen týden v posteli a ani nepotlačuje příznaky, ale zrovna řeší příčinu. Přírodní léčba funguje na principu podpory vašeho těla, aby se samo zvládlo poprat a pracovat v harmonii. Samozřejmě, čaj s medem, citronem a zázvorem známe každý, a připravujeme si ho, když nás začne škrábat v krku. Zapomeňte na klasický, pytlíkový čaj. Vsaďte na poctivé bylinky!

Které bylinky dokážou pomoci nejenom na nachlazení?

Jistě všichni známe kouzelné zdravotní přínosy čerstvých bylin. Existuje i spousta takových, co dokážou pomoci nejenom na nemoc a nachlazení, ale například také na zácpu. Takovou bylinkou je i orsej jarní. Dejte si pozor, v době zrání je jedovatý, takže se před jeho konzumací raději poraďte se zkušenou bylinkářkou. Můžete si z něj vytvořit chutný salát či konzumovat jeho listy jen tak. Pokud vás trápí zácpa či hemeroidy, stačí bylinku povařit a přefiltrovat. Máte skvělý odvar, jenž vám do měsíce hemeroidy úplně zničí.

Trápí vás špatné zažívání nebo nemůžete spát?

Tyhle dva problémy prakticky nejčastěji trápí většinu z nás. Existuje jedna bylina, jež dokáže oba dva tyto neduhy vyléčit najednou. Možná budete překvapeni, že se jedná o klasický a „obyčejný“ kopr vonný. Sice se nad koprovkou spousta z nás jenom ošklíbá, ale kdybychom věděli, kolik účinků kopr má, s chutí bychom se do ní pustili. Kopr totiž skvěle podporuje trávení díky svým esenciálním olejům. Ty mají zároveň zklidňující a hypnotické vlastnosti, které pomáhají s nespavostí.

Tak co, bude dnes na oběd koprovka?

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.