Domů » Slovinsko: Destinace zaslíbená kvalitnímu lyžování. Dáte mu šanci?
Cestování

Slovinsko: Destinace zaslíbená kvalitnímu lyžování. Dáte mu šanci?

Jedno je jisté: zima se blíží mílovými kroky a lyžařská sezóna byla právě zahájena. Pokud se již nemůžete dočkat, až se ve svých perfektně navoskovaných lyžích či na prkně postavíte na svah a pohlédnete dolů, jistě máte dávno vybráno. Anebo jste se ještě nerozmyslela a stále usilovně přemýšlíte nad tím, kam letos vyrazíte? Usnadníme vám to. Zemí jako stvořenou pro celou zimními sporty poblázněnou rodinu je Slovinsko. Proč byste měla se svými nejbližšími zamířit právě tam?

Snadno dostupné svahy a přijatelné ceny

Lyžování na špičkové úrovni není zadarmo. Lyžaři vyžadující vysoký standard musí obvykle sáhnout hlouběji do kapsy a na některých místech jsou skipasy pro běžné smrtelníky téměř nedostupné. V tomto směru vás lyžování ve Slovinsku příjemně překvapí, protože – navzdory vynikajícím podmínkám a modernímu zázemí jsou skipasy k mání za velmi atraktivní ceny. Děti mladší šesti let lyžují zdarma.

Domácí kuchyně, kterou si zamilujete

Po mnohahodinovém sportování není nad pořádnou baštu. A není tajemstvím, že slovinská národní kuchyně patří k tomu nejlepšímu nejen ve střední Evropě. Na své si přijdou především milovníci mletého masa, klobásek, jelit a dalších masových pochoutek. Zároveň se zde mísí několik jídelních kultur – narazíte zde na vynikající italskou zmrzlinu či cappucino a stejně tak i na rakouský hovězí vývar či špekový knedlík.

Země, kde má lyžování tradici

Pokud jste si nikdy dříve lyžování Slovinsko nespojila, vězte, že zimní sporty mají dlouholetou tradici i zde. Poprvé se o něm zmínil historik Valvasor v souvislosti s náhorní plošinou Bloke. A mimo jiné se zde koná soutěž FIS v Kranjske Gore v pohoří Pohorje a Rogle.

Nezbývá, než si rezervovat pokoji či apartmán v některém z mnoha hotelů či ubytovacích zařízení a vyrazit. Obavy nejsou na místě, do Slovinska jezdí na lyže i nejnáročnější sportovci a nemohou si ho vynachválit.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.