Slovinsko: Destinace zaslíbená kvalitnímu lyžování. Dáte mu šanci?

Jedno je jisté: zima se blíží mílovými kroky a lyžařská sezóna byla právě zahájena. Pokud se již nemůžete dočkat, až se ve svých perfektně navoskovaných lyžích či na prkně postavíte na svah a pohlédnete dolů, jistě máte dávno vybráno. Anebo jste se ještě nerozmyslela a stále usilovně přemýšlíte nad tím, kam letos vyrazíte? Usnadníme vám to. Zemí jako stvořenou pro celou zimními sporty poblázněnou rodinu je Slovinsko. Proč byste měla se svými nejbližšími zamířit právě tam?

Snadno dostupné svahy a přijatelné ceny

Lyžování na špičkové úrovni není zadarmo. Lyžaři vyžadující vysoký standard musí obvykle sáhnout hlouběji do kapsy a na některých místech jsou skipasy pro běžné smrtelníky téměř nedostupné. V tomto směru vás lyžování ve Slovinsku příjemně překvapí, protože - navzdory vynikajícím podmínkám a modernímu zázemí jsou skipasy k mání za velmi atraktivní ceny. Děti mladší šesti let lyžují zdarma.

Domácí kuchyně, kterou si zamilujete

Po mnohahodinovém sportování není nad pořádnou baštu. A není tajemstvím, že slovinská národní kuchyně patří k tomu nejlepšímu nejen ve střední Evropě. Na své si přijdou především milovníci mletého masa, klobásek, jelit a dalších masových pochoutek. Zároveň se zde mísí několik jídelních kultur – narazíte zde na vynikající italskou zmrzlinu či cappucino a stejně tak i na rakouský hovězí vývar či špekový knedlík.

Země, kde má lyžování tradici

Pokud jste si nikdy dříve lyžování Slovinsko nespojila, vězte, že zimní sporty mají dlouholetou tradici i zde. Poprvé se o něm zmínil historik Valvasor v souvislosti s náhorní plošinou Bloke. A mimo jiné se zde koná soutěž FIS v Kranjske Gore v pohoří Pohorje a Rogle. Nezbývá, než si rezervovat pokoji či apartmán v některém z mnoha hotelů či ubytovacích zařízení a vyrazit. Obavy nejsou na místě, do Slovinska jezdí na lyže i nejnáročnější sportovci a nemohou si ho vynachválit.

Publikováno: 25. 11. 2018

Kategorie: Cestování

Autor: Ema Nováková

Tagy: lyžování slovinsko