Jak mohou pomoci masáže s hubnutím?

Otázka ideálních proporcí žen a mužů je vždy tak trochu dílem dané doby. Zatímco v baroku bylo žádané být kypřejších tvarů, protože to poukazovalo na zdravého ducha a blahobyt, který si dotyčný mohl dovolit, tak čas přinesl i období plná fit center a super štíhlých těl, která na nás vyskakovala z televizních seriálů a módních časopisů. Ať jste již příznivci hubených postav, svalnatých těl či zdravě oplácaných figur, jedno se již pěkných pár let nezměnilo. Usilování o shození nějakého toho kila navíc. Různé přelomové metody doplňoval pohyb, dobrá psychická kondice a střídmá strava. To vše tvoří dodnes komplexní program zdravého snižování hmotnosti. Co však může pomoci s nějakým tím kilem navíc, zadržováním vody v těle, únavou, zvýšenou psychickou zátěží, a dokonce i s některými zdravotními problémy, jsou masáže. Návštěva dobrého maséra se stala správným hitem posledních let. Stejně tak různých masážních salónů, které nabízejí zaměření na tělo, jako je například přípravná sportovní masáž, ale i různá osobní potěšení, třeba jako tantrická masáž. Na jakou masáž si tedy můžete zajít, chcete-li pomoci s úbytkem váhy?

Lymfatická masáž

Lymfatický systém slouží tělu pro odvod škodlivých látek. A protože je jeho pohyb závislý na stahování kosterních svalů, nemusí vlivem sedavého životního stylu či příliš těsným džínům plnit správně svoji funkci. To se projevuje pocitem zavodnění, otoky, únavou. Což jde v ruku ruce s neochotou sportovat, pocitem těžkopádnosti a tím prohlubováním psychické nepohody a klesání vitality. Závěr je jasný - až rozproudíte lymfu, probudíte v sobě život.

Klasická relaxační masáž

Stres je strašákem dnešní doby. Často slyšíme, že stresové situace mohou za nepohodu, nemožnost zhubnout, únavu, vyčerpání. A najednou se přistihneme, že při běhu či meditaci už neumíme vypnout, uvolnit se a odpočinout si. Jenže tělo relax potřebuje, aby načerpalo novou sílu a chuť zbavovat se kil, a ne se obalovat pro pocit záchrany tukem, jak je to přirozené v přírodě. Nechejte proto na sebe sáhnout profesionálního maséra. Jakékoliv masáže obecně jsou velmi prospěšné. Prokrví svaly, podpoří látkovou výměnu a zrelaxují vás. Nepodceňujte jejich účinky.

Publikováno: 31. 07. 2022

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Ema Nováková