Jak vybrat náušnice podle tvaru obličeje: Tipy pro zdůraznění vaší krásy

Náušnice nejsou jen doplňkem do vaší šperkovnice; mohou také výrazně ovlivnit vzhled vašeho obličeje. Správně zvolené náušnice mohou zdůraznit vaši jedinečnou krásu a opticky upravit tvar vašeho obličeje. V tomto článku vám poradíme, jak vybrat náušnice, které vám budou nejvíce slušet, a to na základě tvaru vašeho obličeje.

Jak zjistit tvar obličeje

Existuje několik různých tvarů obličeje, včetně oválného, kulatého, čtvercového, obdélníkového, diamantového, srdcového a hruškovitého. Prvním krokem k výběru správných náušnic je zjistit, jaký tvar obličeje máte.

Jak na to? Jednoduše si stáhněte vlasy do culíku a stoupněte si před zrcadlo nebo se vyfoťte. Pozorně se podívejte na svůj obličej a sledujte následující rysy:

Oválný obličej: Na první pohled je tento obličej symetrický s mírně oblými rysy. Nejširší část tvoří vysoké lícní kosti, a čelo i brada jsou jemné a zakulacené.

Kulatý obličej: Je velmi symetrický, s téměř identickou šířkou a délkou. Čelo je spíše nízké, tváře jsou plné, a brada není příliš nápadná.

Čtvercový obličej: Tento typ obličeje má nápadné hrany a ostře řezanou čelist. Šířka a délka obličeje jsou téměř stejné.

Obdélníkový obličej: Je podobný čtvercovému, ale je protáhlejší, s čelem a lícními kostmi v přibližně stejné šířce.

Obličej tvaru diamantu: Má užší čelo a čelist, ale široké a výrazné lícní kosti. Rysy jsou ostře řezané.

Obličej ve tvaru srdce (trojúhelníku): Nejširším místem je čelo, od kterého se obličej zužuje až ke špičaté bradě.

Obličej tvaru hrušky: Čelo je úzké, lícní kosti o něco širší, a nejvýraznější částí je čelist.

Nyní, když víte, jaký tvar obličeje máte, přejděme k tomu, jak vybrat náušnice, které vám budou nejvíce lichotit.

Oválný obličej

Oválný obličej je ideálním tvarem pro náušnice, protože mu sluší téměř cokoli. Můžete si dovolit kulaté i geometrické tvary a náušnice různých velikostí. Nejvíce vám budou lichotit náušnice s oblými tvary, jako jsou kulaté pecky. Také slzy a ovály jsou pro oválný obličej skvělou volbou.

Pokud máte rádi kruhy, volte spíše menší a střední velikosti, protože velké náušnice by mohly opticky prodloužit obličej. Stejně tak se vyhněte velmi dlouhým visacím náušnicím.

Kulatý obličej

Pokud máte kulatý obličej, mějte na paměti, že vhodnými náušnicemi můžete opticky prodloužit obličej. Proto volte visací neboli náušnice s řetízkem, klidně i ty skutečně dlouhé. Můžete se také rozhodnout pro pecky větších rozměrů a hranaté tvary. Spoustu jich najdete v online klenotnictví Klenota.cz.

Pokud jde o šířku, snažte se vyhnout širokým náušnicím. Přikloňte se spíše k úzkým nebo středně širokým náušnicím. Pokud si přejete více zdobené náušnice, dejte pozor, aby nejvíce dekorativních prvků bylo ve spodní části šperku.

Čtvercový obličej

Pro čtvercový obličej jsou vhodné náušnice v oblých tvarech, jako jsou kruhy, polokruhy a ovály střední velikosti. Sáhněte po kulatých peckách, například s perlami. Visací náušnice by měly být střední délky a zdobené hlavně ve spodní části.

Vyhněte se geometrickým tvarům, protože by mohly zdůraznit hranatost vašeho obličeje. Velmi dlouhé visací náušnice sahající k čelisti by vám také neprospěly, stejně jako mohutné kousky.

Obdélníkový obličej (protáhlý)

Pro obdélníkový obličej jsou ideální náušnice v kulatých tvarech, které opticky zaoblí obličej. Pecky a kruhy by měly být nezbytnou součástí vaší šperkovnice. Také modely s nápadnější dolní částí vám skvěle poslouží.

Vyhněte se velmi dlouhým a úzkým náušnicím nebo řetízkovým stylům, protože by mohly opticky prodloužit váš obličej.

Obličej tvaru diamantu

Pokud máte obličej tvaru diamantu, vybírejte kulaté kousky, které zjemní ostré linie vašich lícních kostí a brady. Můžete nosit dlouhé a výrazné náušnice s oblými tvary, jako jsou velké kruhy nebo visací náušnice se zdobením v dolní části. Též se šperky ve tvaru slzy nebo většími peckami rozhodně nešlápnete vedle.

Vyhněte se extra dlouhým a tenkým náušnicím, které by mohly zdůraznit hranaté rysy vašeho obličeje. Stejně tak se vyhněte modelům ve tvaru kosočtverce (diamantu), které by mohly zdůraznit hranatost vašeho obličeje.

Obličej ve tvaru srdce (trojúhelníku)

Pro obličej tvaru srdce jsou nejvhodnější náušnice sahající k bradě nebo čelisti. Dobře vypadají také kruhové náušnice velkého průměru nebo náušnice ve tvaru slzy nebo pyramidy, které se směrem dolů rozšiřují. Zdobení by mělo být hlavně ve spodní části náušnic, což pomůže opticky zjemnit ostrou bradu.

Vyhněte se příliš drobným a nenápadným náušnicím, které by vedle vašeho obličeje ztratily na významu. Krátké náušnice, velké pecky, modely ve tvaru srdce nebo obráceného trojúhelníku by mohly zvýraznit oblast uší a opticky ji zvětšit.

Obličej tvaru hrušky

Pro obličej tvaru hrušky jsou ideální krátké náušnice, zejména pecky různých tvarů. Tyto šperky přitahují pozornost co nejblíže k uším a lícním kostem.

Vyhněte se náušnicím, které zdůrazňují čelist. Visací náušnice dosahující k čelisti a bradě s nápadnou spodní částí by mohly příliš přitáhnout pozornost k této oblasti.

Několik doporučení na závěr

Kromě zdůraznění krásy vašeho obličeje by měly náušnice také ladit s vaším outfitem. Jiný model náušnic bude vhodný na každodenní nošení a jiný na společenské události.

Pokud máte krátký krk, vyhněte se dlouhým náušnicím, které sahají k čelisti a níže.

A pamatujte si, že nejdůležitější je, abyste se cítili dobře ve svých náušnicích. Pokud máte náušnice, které neodpovídají těmto doporučením, ale máte je rádi a cítíte se v nich dobře, není důvod je nenosit. Šperky jsou přece o osobním výrazu a sebevyjádření.

Publikováno: 20. 09. 2023

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková