Domů » Nedaří se vám zhubnout? S proteinovou dietou to půjde snadno
Zdraví

Nedaří se vám zhubnout? S proteinovou dietou to půjde snadno

Rádi byste shodili nadbytečná kila, ale stále se nedaří? Testujete na sobě různé diety, cvičíte o sto šest, ale nevidíte výsledek? Pravděpodobně jste ještě nenatrefili na proteinovou dietu. Ta funguje spolehlivě! Výhodou je, že během dní nepřicházíte o svalovou hmotu a neriskujete jojo efekt. Čtěte dál a zjistěte, jak proteinová dieta funguje.

Jak proteinová dieta funguje?

Ptáte se, co je proteinová dieta? Základem jsou proteinová jídla, díky kterým do sebe dostanete více bílkovin než při běžné stravě. Tato jídla doplňujete zeleninou, abyste získávali také dostatek vlákniny a vitaminů. Co v proteinové dietě chybí, jsou sacharidy. A v tom spočívá celý efekt.

Proteinová dieta má čtyři fáze. V první fázi je příjem sacharidů omezen na minimum. Tělo najednou nemá z čeho brát energii, a tak začne využívat uložené tuky. V dalších fázích se postupně vracíte k běžnému jídelníčku – ale ruku na srdce, sladkostmi a hranolky byste se určitě cpát neměli.

Díky vysoké dávce bílkovin během diety hubnete opravdu jen tuky, svalová hmota vám zůstává. Hubnutí s proteinovou dietou je proto bezpečné a zdravé. A protože je jídelníček obsáhlý a během dne vás nutí zkonzumovat docela dost potravin, nestane se, že byste trpěli hlady. Takový pocit nastává jen během prvních dní, než si na nové stravování bez sacharidů zvyknete.

Kila navíc jsou nebezpečná, poctivost se vyplatí

Stejně jako jiné diety i ta proteinová se musí držet poctivě a nesmí se při ní podvádět, aby byla efektivní. Věříme ale, že proteinové nápoje vám zachutnají a že budete přísná pravidla diety dodržovat poctivě. Zhubnout a mít ideální váhu je velmi důležité. Zatímco pár kilo navíc působí jen nespokojenost, vysoká nadváha a obezita mají špatný dopad na zdraví. Trpí zejména srdce nebo klouby.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.