Podzimní péče – víme, co vaše pleť nutně potřebuje!

Zkracující se dny, nižší teploty a konec prázdnin dávají tušit, že léto pomalu, ale jistě ztrácí na své síle. Než ale začnete smutnit a nad fotkami z dovolené si povzdechnete, jak rychle to zase uteklo, podívejte se na to z jiné stránky. Získáte víc času pro sebe, který můžete strávit třeba péčí o svou krásu. A že je to po létě opravdu potřeba.

Smažte hříchy z léta

V létě máme tendenci ve svých pravidelných kosmetických rituálech trochu polevovat. Naše lenost a s ní spojená nedůslednost se nám však na podzim vrátí jako bumerang. Napravit napáchané škody vám pomůže peeling, který představuje takovou první pomoc pro vaši pleť po horkých měsících. Odstraní totiž odumřelé buňky, takže se vaše pokožka doslova „vyloupne“ do krásy. Navíc se postará o to, aby se ostatní pečující produkty lépe vstřebávaly a účinkovaly výrazněji. Na podzim volte šetrnější peelingy, které vaši citlivější pokožku mechanicky nepoškodí.

„Aktualizujte“ kosmetickou výbavu

První změnu, kterou byste ve vaší kosmetické výbavě rozhodně měli učinit, je vyměnit lehký letní krém za výživnější, hutnější a s vyšším obsahem vitamínů. Dobře se vstřebává a zanechává neviditelnou ochrannou vrstvu, která působí jako bariéra před sychravým počasím a výkyvy teplot. Tím by ale vaše „ kosmetická aktualizace“ končit neměla. Po změně volají i odličovací přípravky, lehké micelární vody a odličovací pěny proto vystřídejte hydrofilními oleji, mléka a odličovači očí na olejové bázi, které zabrání přesušení pokožky. Navíc si hravě poradí i s voděodolnými produkty.

Vyčistěte pleť do hloubky

Alespoň jednou týdně, v ideálním případě dvakrát, si dopřejte intenzivnější péči v podobě vyživující masky, která napraví pleť do hloubky. Vybírejte ji vždy podle vašich momentálních potřeb. Trápí-li vás akné a nevzhledné pupínky, zvolte masky, které zlikvidují mastnotu z pórů, potřebujete-li zatočit s jemnými vráskami, pak povolejte do boje luxusní zlatou masku, která se proslavila svým anti-age efektem. A pokud je vaše pleť unavená, mdlá a s kruhy pod očima, pak vám dobrou službu prokážou detoxikační bublinkové masky. Uvidíte, že vaše pokožka bude zanedlouho doslova zářit – a vy s ní!

Publikováno: 27. 08. 2020

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková