Nosiče lyží a snowboardů: Bezpečnější způsob přepravy nenajdete

Pokud patříte k lidem, kteří si zimní měsíce užívají plnými doušky a nevynechají jedinou příležitost si skvěle zalyžovat nebo zařádit na snowboardu, jistě jsou vám zásady správného převážení zmíněných sportovních potřeb důvěrně známé. Anebo je vždy naskládáte do kufru tak, že přečuhují přes zadní sedalo a máte je je několik centimetrů od hlavy? V takovém případě nepřestávejte číst. Prozradíme vám, jak ušetřit spoustu místa a zároveň předcházet zranění. Odpověď zní: pomocí nosiče lyží a snowboardů.

Jízda bez nosiče lyží je riskantní

Tušíte, že v některých cizích zemích špatné uložení lyží pokutují? Při přepravě v kufru můžete od rakouské policie dostat „flastr“ ve výši přes 13 tisíc korun. Jediný správným způsobem přepravy představují nosiče lyží a snowboardů, případně uzavřený střešní box. Ovšem pozor – musíte zajistit, aby byl dobře zajištěn, jinak vám hrozí ještě větší pokuta – kolem 135 tisíc korun. Pokuta za převoz lyží nebo snowboardu bez patřičného zajištění hrozí i u nás. Česká policie může uložit pokutu ve výši dvou tisíc. Mnohem horší než finanční sankce však bývají následky, kdy vozidlo prudce zabrzdí a nezajištěné sportovní vybavení vyletí z kufru napříč interiérem vozu. Výjimečná nejsou ani těžká zranění způsobená tvrdými plochami a ostrými hranami.

Jaký typ nosiče snowboardů či lyží zvolit?

Nosiče snowboardů a lyží se liší dle způsobu přichycení a kapacity. V zásadě si můžete vybrat mezi systémem, který se montuje na příčné nosiče (ty jsou ke střeše vozu připevněny napevno) a levnějšími magnetickými nosiči – ty se hodí spíše pro krátkodobější převozy, protože v případě dlouhodobějšího užívání hrozí poškození střechy. Co se týče zabezpečení, nosiče lyží i nosiče snowboardů obvykle umožňují lyží, ale přesto není vhodné je nechávat bez dozoru po delší dobu.

Publikováno: 27. 01. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková