Propadnout kráse perských koberců je snadné. Kde seženete originál?

Máte zálibu v orientálních kobercích? Pak jsou zcela jistě vaším favoritem ručně vázané perské koberce z přírodních materiálů, které vtisknou vašemu interiéru punc luxusu.

Druhy orientálních koberců

Toužíte-li po koberci z Dálného východu, můžete mít ve vašem obývacím pokoji vzácný kousek z Turecka, Afghánistánu, Pákistánu či Nepálu. Tyto dovozové koberce jsou známé pod názvy Faraghan, Kelim, Shirvan, Jaldar atd. K jejich výrobě je většinou použita kombinace přírodní bavlny s vlnou a hedvábím. Samozřejmostí je, že vám bude ke každému koberci vystaven certifikát o pravosti jeho původu.

Aby byl koberec pomyslnou třešničkou na dortu

Váháte nad tím, v jaké místnosti se bude orientální koberec nejvíce vyjímat? Navštivte webové stránky http://www.buchara.cz/, kde si z široké nabídky určitě vyberete. Prodejnímu asistentovi zašlete fotografii vašeho interiéru a on vám doporučí ten nejvhodnější koberec do jednotlivých pokojů.

Dobře uložená investice

Proč si pořídit perský koberec? Kromě originální doplňku vašeho interiéru se jedná o výhodnou investici, neboť orientální koberce získávají časem na hodnotě. Při správném zacházení si ho můžete předávat z generace na generaci. Opravdu kvalitní orientální koberec vám vydrží i po staletí, přičemž je hodnota bude neustále růst.

Koberce na zakázku

V případě, že jste si z rozsáhlé nabídky přesto nevybrali, je možné nechat si vyrobit koberec přímo dle vašich požadavků. O to se postarají vlastní dílny prodejce v oblasti bývalé Persie. Návrh koberce je čistě na vás. Volíte si tvar, jímž může být čtverec, obdélník, kruh nebo ovál, materiál, u něhož je na výběr vlna a hedvábí. Na závěr vyberete barvu a vzor buď z vzorníku, nebo navrhnete vlastní. Doba dodání se pohybuje kolem 3 měsíců. Čekání na výsledný unikátní koberec se bezpochyby vyplatí.

Publikováno: 26. 01. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková