Bydlení

Propadnout kráse perských koberců je snadné. Kde seženete originál?

Máte zálibu v orientálních kobercích? Pak jsou zcela jistě vaším favoritem ručně vázané perské koberce z přírodních materiálů, které vtisknou vašemu interiéru punc luxusu.

Druhy orientálních koberců

Toužíte-li po koberci z Dálného východu, můžete mít ve vašem obývacím pokoji vzácný kousek z Turecka, Afghánistánu, Pákistánu či Nepálu. Tyto dovozové koberce jsou známé pod názvy Faraghan, Kelim, Shirvan, Jaldar atd. K jejich výrobě je většinou použita kombinace přírodní bavlny s vlnou a hedvábím. Samozřejmostí je, že vám bude ke každému koberci vystaven certifikát o pravosti jeho původu.

Aby byl koberec pomyslnou třešničkou na dortu

Váháte nad tím, v jaké místnosti se bude orientální koberec nejvíce vyjímat? Navštivte webové stránky http://www.buchara.cz/, kde si z široké nabídky určitě vyberete. Prodejnímu asistentovi zašlete fotografii vašeho interiéru a on vám doporučí ten nejvhodnější koberec do jednotlivých pokojů.

Dobře uložená investice

Proč si pořídit perský koberec? Kromě originální doplňku vašeho interiéru se jedná o výhodnou investici, neboť orientální koberce získávají časem na hodnotě. Při správném zacházení si ho můžete předávat z generace na generaci. Opravdu kvalitní orientální koberec vám vydrží i po staletí, přičemž je hodnota bude neustále růst.

Koberce na zakázku

V případě, že jste si z rozsáhlé nabídky přesto nevybrali, je možné nechat si vyrobit koberec přímo dle vašich požadavků. O to se postarají vlastní dílny prodejce v oblasti bývalé Persie. Návrh koberce je čistě na vás. Volíte si tvar, jímž může být čtverec, obdélník, kruh nebo ovál, materiál, u něhož je na výběr vlna a hedvábí. Na závěr vyberete barvu a vzor buď z vzorníku, nebo navrhnete vlastní. Doba dodání se pohybuje kolem 3 měsíců. Čekání na výsledný unikátní koberec se bezpochyby vyplatí.

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.