Domů » Reflexní prvky mají až čtyřikrát vyšší viditelnost než světlé oblečení
Skvělé tipy

Reflexní prvky mají až čtyřikrát vyšší viditelnost než světlé oblečení

Pohyb za snížené viditelnosti na neosvětlené silniční komunikaci má svá pravidla. Bohužel jen hrstka lidí si je uvědomuje. I kvůli tomu se na silničních komunikacích stále ještě potkáte s lidmi, kteří nemají žádný reflexní prvek, nebo s cyklisty, které stěží zaregistrujete díky světlému trikotu. Pokud by však došlo v takové chvíli k nehodě, na vině by byli právě tito lidé. Jejich povinností je mít za takových podmínek reflexní prvky, díky kterým budou vidět a díky kterým je řidiči stihnou zavčasu zaregistrovat.

Nyní se tedy nabízí otázka, jestli máte například na svém batohu alespoň reflexní samolepku, která by upozornila řidiče zavčasu, že na silnici není sám. Máte či nemáte? Pokud je odpověď záporná, jednu takovou si pořiďte, ať už se jedná o reklamní předmět či nikoliv.

Světlé oblečení nestačí

Řada lidí je toho názoru, že reflexní prvky nejsou zapotřebí, pakliže se nosí světlé oblečení. Jenže, věřte tomu nebo ne, světlé oblečení v tomto případě opravdu nestačí. Poslední průzkumy ukazují, že reflexní prvky mají až čtyřikrát vyšší viditelnost, než světlé oblečení čili je řidiči lépe zaregistrují.

Ať už je venku tma, hustě sněží nebo prší či na silnici padá zimní těžká obloha, řidiči stíhají zaregistrovat chodce nebo cyklistu a mohou se mu zavčasu vyhnout.

Dejte reflexní prvky i svým dětem

Jelikož k naplnění hrozivých scénářů stačí opravdu málo, je důležité svým dětem dát reflexní prvky. I když se ze školy vrací za světla, ať reflexní samolepka zpestřuje jejich batoh. Nikdy nevíte, kudy se budou děti procházet, jaké bude počasí, když půjdou ze školy, nebo kam se se školou uchýlí na procházku.

Reflexní předměty jsou dnes k dostání v celé spoustě podob. Mohou to být dokonce maličkosti na první pohled neviditelné, přesto snadno postřehnutelné řidičem. I drobnosti mohou předcházet nejčernějším scénářům, pamatujte na to.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.