Tipy a triky pro správný trénink na běžeckém pásu

Běhání patří mezi nejpřirozenější lidský pohyb, co se cvičení týče, a proto je vhodno tohoto stavu využít, neboť přináší spoustu skvělých výhod, které ocení hlavně vaše zdraví. V naší krásné, malé republice však žije více jak polovina obyvatel ve městech, a ne každý má tedy kousek od domu přívětivé podmínky pro běhání. Vhodným řešením se může nabízet běžecký pás.

Proč začít běhat

Před tím, než začnete praktikovat nějakou činnost, je vždy dobré pro to mít pádný důvod nebo jasné argumenty, jinak dlouho nesetrváte. Bude vám totiž chybět motivace v podobě nějakého vyššího smyslu a principu. Běháním posilníte zejména srdce jakožto jeden z nejdůležitějších orgánů celého těla. Nemluvě dále o nižší hladině cholesterolu, zlepšeném trávení, objemnější kapacitě plic, pravidelném spalování kalorií a zkrátka lepší fyzické kondici.

Výhody běžeckého pásu

Nezpochybnitelnou výhodou běžeckého pásu je rozhodně skutečnost, že vůbec nemusíte řešit aktuální počasí ani podnebí. Pak se také nemusíte zabývat nerovným a nevyhovujícím terénem nebo překonávat odpor vzduchu. Celá vaše uběhnutá vzdálenost je přesně zaznamenána, lze si přizpůsobit tempo běhu dle vlastní potřebě či dokonce sklon pásu, a zaběhnout si tak do kopce.

Tipy a triky

Bez rozcvičky ani ránu. Před běháním zahřejte své tělo a řádně se protáhněte. Zkuste si vytvořit tréninkový plán, při jeho plnění budete mít pocit posunu vpřed. Běhejte na předem dané časy, čímž si budete svým způsobem dělat trenéra sami sobě. Důležitá je také doba cvičení, kalorie začneme při běhání spalovat v intervalu mezi 20 až 40 minutami, ze začátku však necvičte déle než 60 minut. Ať už se budete rozhodovat pro rotoped, běžecký nebo třeba elektrokolo, berte ohled hlavně na vlastní spokojenost. Jsou to totiž zejména vaše finanční prostředky a také čas, který budete investovat do vámi vybraného cvičící stroje.

Publikováno: 25. 07. 2021

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Ema Nováková