Domů » Sluchátka iPhone: Jaké jsou možnosti a na kolik peněz vás vyjdou?
Skvělé tipy

Sluchátka iPhone: Jaké jsou možnosti a na kolik peněz vás vyjdou?

Takřka nezbytným a hlavně velmi praktickým doplňkem k vašemu iPhonu jsou dnes rozhodně sluchátka do uší. Díky nim totiž můžete přijímat hovory s větším pocitem soukromí a samozřejmě také poslouchat vaši oblíbenou hudbu, sledovat videa, případně třeba rozhlasovou stanici atd. Jaké jsou nyní možnosti, chystáte-li se na koupi nových sluchátek?

Pakliže vlastníte iPhone, je dozajista vhodné si zvolit přímo k tomu určená sluchátka iPhone, respektive sluchátka Apple. Jiné modely totiž nemusejí být s vaším iPhonem kompatibilní, takže by nedošlo k žádoucímu přenosu zvuku, případně by nebyl tak kvalitní.

Klasika versus moderní sluchátka

Poměrně vysoce oblíbenými modely jsou stále klasická drátová sluchátka iPhone. Jedná se o modely, jež se s mobilním telefonem či dalšími Apple zařízeními propojují drobným kabelem. Má obvykle délku kolem 1 metru, takže vám umožní si telefon strčit pohodlně do kapsy. Výhodou je fakt, že i nejlevnější sluchátka Apple mívají vysoce nadstandardní zvuk a jsou konstruována tak, aby nemohlo dojít k jejich rychlému opotřebení v důsledku ohýbání kabelu. Jejich životnost se počítá minimálně na měsíce, zpravidla však při vhodném užívání vydrží ještě mnohem déle.

V současnosti jsou velmi IN takzvaná bluetooth a bezdrátová sluchátka iPhone. Skutečná bezdrátová sluchátka jsou vlastně jen špunty do uší, které propojíte bezdrátově se svým chytrým mobilním telefonem. Koupíte je ve speciální krabičce. Ta zároveň slouží pro úschovu a dobíjení. Alternativu představují sportovní sluchátka, u nichž jsou špunty spojené krátkým kabelem, ten však nevede do samotného telefonu.

Jak je to s cenou?

Špičková sluchátka Apple v drátové verzi vás vyjdou kolem 250 Kč. Jestliže sáhnete po bezdrátovém modelu, pak se může cena vyšplhat až k 1.000 Kč, což stále není suma, která by odrazovala. Bezdrátová sluchátka iPhone mají mimořádně dlouhou životnost, tudíž se vyšší pořizovací náklady v konečném důsledku vyplatí. Kromě toho je nemusíte tak často nabíjet, na jedno dobití vydrží až několik desítek hodin.

Kde to žije

Fotograf Pavel Vávra

Svatební fotograf Pavel Vávra pořídí originální fotky z vaší svatby.

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.