Sluchátka iPhone: Jaké jsou možnosti a na kolik peněz vás vyjdou?

Takřka nezbytným a hlavně velmi praktickým doplňkem k vašemu iPhonu jsou dnes rozhodně sluchátka do uší. Díky nim totiž můžete přijímat hovory s větším pocitem soukromí a samozřejmě také poslouchat vaši oblíbenou hudbu, sledovat videa, případně třeba rozhlasovou stanici atd. Jaké jsou nyní možnosti, chystáte-li se na koupi nových sluchátek? Pakliže vlastníte iPhone, je dozajista vhodné si zvolit přímo k tomu určená sluchátka iPhone, respektive sluchátka Apple. Jiné modely totiž nemusejí být s vaším iPhonem kompatibilní, takže by nedošlo k žádoucímu přenosu zvuku, případně by nebyl tak kvalitní.

Klasika versus moderní sluchátka

Poměrně vysoce oblíbenými modely jsou stále klasická drátová sluchátka iPhone. Jedná se o modely, jež se s mobilním telefonem či dalšími Apple zařízeními propojují drobným kabelem. Má obvykle délku kolem 1 metru, takže vám umožní si telefon strčit pohodlně do kapsy. Výhodou je fakt, že i nejlevnější sluchátka Apple mívají vysoce nadstandardní zvuk a jsou konstruována tak, aby nemohlo dojít k jejich rychlému opotřebení v důsledku ohýbání kabelu. Jejich životnost se počítá minimálně na měsíce, zpravidla však při vhodném užívání vydrží ještě mnohem déle. V současnosti jsou velmi IN takzvaná bluetooth a bezdrátová sluchátka iPhone. Skutečná bezdrátová sluchátka jsou vlastně jen špunty do uší, které propojíte bezdrátově se svým chytrým mobilním telefonem. Koupíte je ve speciální krabičce. Ta zároveň slouží pro úschovu a dobíjení. Alternativu představují sportovní sluchátka, u nichž jsou špunty spojené krátkým kabelem, ten však nevede do samotného telefonu.

Jak je to s cenou?

Špičková sluchátka Apple v drátové verzi vás vyjdou kolem 250 Kč. Jestliže sáhnete po bezdrátovém modelu, pak se může cena vyšplhat až k 1.000 Kč, což stále není suma, která by odrazovala. Bezdrátová sluchátka iPhone mají mimořádně dlouhou životnost, tudíž se vyšší pořizovací náklady v konečném důsledku vyplatí. Kromě toho je nemusíte tak často nabíjet, na jedno dobití vydrží až několik desítek hodin.

Publikováno: 12. 07. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková