Zdraví

3 hlavní důvody, proč se stát veganem

Veganství není trend, ale směr, kterým se každým rokem ubírá stále více lidí. Ze statistik vegansociety.com vyplývá, že se v roce 2014 ke stravování založeném na rostlinných produktech hlásilo kolem 0,25 % světové populace. O dva roky později se počet zdvojnásobil a v roce 2019 počet veganů stoupl na 1,16 % (v některých rozvinutých zemí se vegansky stravuje 2-8 % lidí). Pokud si s myšlenkou přechodu na rostlinnou stravu pohráváte již delší dobu, přečtěte si následující důvody, proč ji alespoň vyzkoušet.

1. Z lásky ke zvířatům, lidem a planetě

Zemědělská produkce sice není zcela etická, ale v konečném důsledku je mnohem ohleduplnější než chov zvířat. Ta spotřebují mnohem více plodin, než kolik je zapotřebí k nasycení lidské populace. Naprostá většina lidí by navíc nedokázala zvíře za „normálních“ okolností zabít. Tvrzení, že potřebujeme k životu jejich mrtvá těla a výměšky, je přežitek.

2. Pro zdraví

Bez jídla bychom přežili nejvýše několik týdnů. Přesto není pravda, že je pro naše tělo nezbytné maso. Veganské stravování je schopno pokrýt veškeré potřeby a je-li k němu přistupováno správně, pak je pro zdraví mnohem prospěšnější. Podle Americké akademie výživy, Britské dietetické asociace a dalších autorit je veganství prospěšné v každém věku.

A pro ty, kteří si nejsou skladbou jídelníčku jistí, jsou zde doplňky stravy jako např. Omega 3 Vegan, B12 apod. Široké spektrum kvalitních produktů vyrábí česká společnost Naturvita a prodává je např. v e-shopu gigalekarna.cz.

3. Brána do světa nových chutí

Někdo vám tvrdil, že vegani „pojídají jenom kořínky“? Dotyčný zřejmě s rostlinnou stravou nepřišel do bližšího kontaktu. Stačí otevřít veganskou kuchařku a spadne vám čelist nad recepty, o kterých jste doposud neměli ani tušení. A kdybyste přeci jen dostali chuť na něco méně zdravého, můžete své chuťové pohárky polaskat veganskými alternativami k neveganským pokrmům.

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.