4 tipy, jak si udržet zářivě bílé zuby

Nažloutlým úsměvem se nechce pyšnit nikdo. I proto je stále populárnější domácí a ordinační bělení chrupu. O vybělené zuby ale musíme pečovat. V opačném případě vyjde práce stomatologů vniveč a my budeme mít opět zbarvený chrup. Tady je pár tipů, jak si zářivě bílý úsměv udržet co možná nejdéle!

Tip 1: Čistěte zuby důkladně

Každý, kdo chce mít bělostný chrup, by měl ovládat zásady správné dentální hygieny. Zuby bychom si měli čistit po každém jídle. Zabráníme tak jejich zbytečnému zabarvení a vzniku zubního plaku. Dvojnásob to platí u potravin a nápojů, které patří mezi takzvané zabarvovače. Ústa bychom měli minimálně vypláchnout čistou vodou a po ruce mít žvýkačku bez cukru.

Tip 2: Těmto nápojům se raději vyhněte

Jestliže si chceme udržet zuby opravdu bílé co nejdéle, měli bychom některé potraviny a nápoje úplně vyřadit. Můžou totiž zbytečně narušit naši zubní sklovinu a způsobit nevzhledné skvrny. Z jídelníčku raději vyškrtněme slazené limonády, červené víno, černou kávu a energetické nápoje! Odměnou za odříkání nám bude zářivý úsměv!

Tip 3: Navštivte dentální hygienu

Ne všechen zubní plak a kámen dokážeme odstranit sami v koupelně. Proto bychom měli pravidelně navštěvovat dentální hygienu. Stomatolog nám navíc pomocí pískování odstraní z chrupu pigmentaci. Po odchodu ze zubní ordinace tak budou naše zuby nejen čistější, ale i světlejší! Kam na dentální hygienu v Praze? Zkušené specialisty najdeme na klinice Mediestetik, kde navíc dentální hygienu provádí přímo lékař.

Tip 4: Bělení zubů jedině od profesionálů

Pokud chceme mít bílý chrup opravdu na dlouho, měli bychom dobře zvážit, kde si ho necháme vybělit. Nešetrné domácí bělení zubů bez konzultace se stomatology zbytečně poškodí naši sklovinu a efekt zesvětlení nevydrží dlouho. V Mediestetik zubaři používají k ordinačnímu bělení osvědčený systém ZOOM 3®. Chrup si můžeme vybělit ale i doma pomocí nosičů, které nám na klinice vyrobí na míru.

Publikováno: 11. 03. 2019

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Ema Nováková