Domů » 4 tipy, jak si udržet zářivě bílé zuby
Zdraví

4 tipy, jak si udržet zářivě bílé zuby

Nažloutlým úsměvem se nechce pyšnit nikdo. I proto je stále populárnější domácí a ordinační bělení chrupu. O vybělené zuby ale musíme pečovat. V opačném případě vyjde práce stomatologů vniveč a my budeme mít opět zbarvený chrup. Tady je pár tipů, jak si zářivě bílý úsměv udržet co možná nejdéle!

Tip 1: Čistěte zuby důkladně

Každý, kdo chce mít bělostný chrup, by měl ovládat zásady správné dentální hygieny. Zuby bychom si měli čistit po každém jídle. Zabráníme tak jejich zbytečnému zabarvení a vzniku zubního plaku. Dvojnásob to platí u potravin a nápojů, které patří mezi takzvané zabarvovače. Ústa bychom měli minimálně vypláchnout čistou vodou a po ruce mít žvýkačku bez cukru.

Tip 2: Těmto nápojům se raději vyhněte

Jestliže si chceme udržet zuby opravdu bílé co nejdéle, měli bychom některé potraviny a nápoje úplně vyřadit. Můžou totiž zbytečně narušit naši zubní sklovinu a způsobit nevzhledné skvrny. Z jídelníčku raději vyškrtněme slazené limonády, červené víno, černou kávu a energetické nápoje! Odměnou za odříkání nám bude zářivý úsměv!

Tip 3: Navštivte dentální hygienu

Ne všechen zubní plak a kámen dokážeme odstranit sami v koupelně. Proto bychom měli pravidelně navštěvovat dentální hygienu. Stomatolog nám navíc pomocí pískování odstraní z chrupu pigmentaci. Po odchodu ze zubní ordinace tak budou naše zuby nejen čistější, ale i světlejší! Kam na dentální hygienu v Praze? Zkušené specialisty najdeme na klinice Mediestetik, kde navíc dentální hygienu provádí přímo lékař.

Tip 4: Bělení zubů jedině od profesionálů

Pokud chceme mít bílý chrup opravdu na dlouho, měli bychom dobře zvážit, kde si ho necháme vybělit. Nešetrné domácí bělení zubů bez konzultace se stomatology zbytečně poškodí naši sklovinu a efekt zesvětlení nevydrží dlouho. V Mediestetik zubaři používají k ordinačnímu bělení osvědčený systém ZOOM 3®. Chrup si můžeme vybělit ale i doma pomocí nosičů, které nám na klinice vyrobí na míru.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.